Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

Andımız kaldırıldı, sosyal medya sallandı!

30 Eylül 2013
Andımız kaldırıldı, sosyal medya sallandı! için yorumlar kapalı
Andımız kaldırıldı, sosyal medya sallandı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, demokratikleşme paketini açıklamasının ardından fazla dikkat çeken ve sosyal medyayı sallayan maddenin Andımız olduğu dikkat çekti. Twitter ve Facebook’ta yüzlerce yorum yazıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “İlkokullardaki öğrenci andı uygulamasını kaldırıyoruz. Geçen yıl ortaokullarda bu uygulamayı kaldırmıştık. Şimdi de ilkokullarda kaldırıyoruz.” diye konuştu. Bu kararla ilk ve ortaokullarda 80 yıldır devam eden uygulama kaldırılmış oldu. Erdoğan ayrıca, “Özel okullarda farklı dil ve lehçelerde eğitim verilmesini mümkün hale getiriyoruz.”  dedi. Demokratikleşme paketinin pek çok maddesi sosyal medyada da tartışılmaya başlandı. Özellikle Andımız’ın kaldırılması en çok tepki alan maddelerden biri oldu. Andımız’ın kaldırılmasından memnun olanlarla, kaldırılmasına karşı olanlar tepkilerini oluşturdukları etiketlerle ortaya koydu.

Andımız iki etiketle birden Twitter’da TT listesine çıktı. #andımızİLKOKULDANkaldırıldı tagı Andımızı tagı ile listede yer alan konunun uzunca bir süre tartışılacağı dikkat çekiyor.

ANDIMIZ’DA NELER VAR?

Türküm, doğruyum, çalışkanım.

Yasam;

küçüklerimi korumak,

büyüklerimi saymak,

yurdumu, milletimi, canımdan çok sevmektir.

Varlığım, Türk varlığına armağan olsun.

Ey bu günümüzü sağlayan, Ulu Atatürk; açtığın yolda, kurduğun ülküde, gösterdiğin amaçta hiç durmadan yürüyeceğime ant içerim.

Ne mutlu Türküm diyene!

“ANDIMIZ ” METNİ 23 NİSAN 1933’TE REŞİT GALİP’İN KALEMİNDEN ÇIKMIŞTIR.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.