Havadis16.com - 15 Kasım 2018, Perşembe

Aritmi Osmangazi Hastanesi başarılarına bir yenisini daha ekledi

28 Nisan 2018
Aritmi Osmangazi Hastanesi başarılarına bir yenisini daha ekledi için yorumlar kapalı
Aritmi Osmangazi Hastanesi başarılarına bir yenisini daha ekledi

Aritmi Sağlık Grubu bünyesinde uzun yıllar Tıp Merkezi olarak faaliyet gösteren ve yatırımlarını büyülterek tam 2 yıl önce tam teşekküllü hastane hizmeti vermeye başlayan,Aritmi Osmangazi  Hastanesi açılış yıl dönümünde Sağlık Turizmi Belgesi’ni almaya hak kazanan 44 hastane içinde yer alarak bir başarıya imza attı.

Sağlık Bakanlığı’nın 13 Temmuz 2017 tarihinde 30123 sayı ile Resmi Gazetede yayınlayarak yürürlüğe giren  “Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı” yönetmeliği gereği, uluslararası sağlık hizmetlerinde faaliyet gösterecek hastaneler için 1 yıl içinde yetki belgesini alma zorunluluğu getirildi. Bu kapsamda Aritmi Osmangazi Hastanesi’de tüm alt yapısını oluşturarak 15 Mart 2018 tarihinde başvurusunu yaptı. Bakanlık tarafından yapılan inceleme ve teftişler sonucu ülke çapında başvurusu kabul edilen 33 özel hastane, 6 kamu hastanesi ve 5 üniversite hastanesi olmak üzere toplam 44 hastane içinde bu belgeyi almaya hak kazanan özel sağlık tesisi oldu.

Konuyla ilgili açıklamada bulanan ASG Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nuri Daştan, böylesine önemli bir yetki belgesinin tam da kuruluş yıl dönümüne denk gelmesinin kendilerinde ayrı bir heyecan yarattığını ve motivasyonu arttırdığını söyledi.

Dr. Daştan” Açıldığımız günden bu yana hastanemiz bünyesinde sağlık alanındaki tüm yenilikçi  ve ileri teknolojik donanımı kurumumuza kazandırmaya  ve tecrübeli hekimlerimiz ile sağlık hizmeti vermeye çalışırken bir taraftan da  sağlık yatırımlarımızı  hız kesmeden sürdürüyoruz. Hastanemizin Sağlık Turizmi Belgesini alması hem kurumumuza, hem kentimize hem de ülkemize büyük katma değer sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.