Havadis16.com - 25 Nisan 2018, Çarşamba

ARJANTİN’DEN GELİN ALDIK!

15 Kasım 2016
ARJANTİN’DEN GELİN ALDIK! için yorumlar kapalı

 

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Arjantinli gelin Ana Abril Carbajal ile Türk damat İsmail Sefa Akgün’ün nikahını kıydı.

 Merinos Nikah Dairesi yine uluslararası bir aile mutluluğuna sahne oldu..Her yıl yüzlerce yabancı gelin ve damadın dünya evine girmenin mutluluğunu yaşadığı Merinos Nikah Dairesi, son olarak Arjantinli gelin Ana Abril Carbajal ile Türk damat İsmail Sefa Akgün’ün nikahına ev sahipliği yaptı. Genç çiftlerin nikahını ise Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar kıydı.

 

Amerika’nın New York kentinde üniversite eğitimi sırasında tanışan Ana Abril Carbajal ile İsmail Sefa Akgün, evlenmeye karar verdi. Sefa’nın aşkı ile din değiştiren ve Müslüman olan Ana, Türkiye’ye ilk gelişinde de nikah masasına oturdu. Cübbesini giyerek Ana ve İsmail’in nikahını kıyan Başkan Dündar, genç çifte ömür boyu mutluluklar diledi. Ailenin çok önemli bir kurum olduğunu ifade eden Başkan Dündar, “Aile ne kadar güçlü ise toplum da o kadar güçlü olur. Osmangazi Belediyesi olarak Bursa’da en fazla nikah kıyan belediyeyiz. Bu nikahlar arasında yabancı uyruklu vatandaşların sayısı da oldukça fazla. Bugün de Türk damat ile Arjantinli gelinimizi evlendirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çiftimizi yepyeni bir hayat bekliyor. Birbirlerine karşı ömür boyu hoşgörülü ve anlayışla yaklaşarak her daim mutlu olmalarını temenni ediyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.