Havadis16.com - 20 Eylül 2018, Perşembe

“Arkanızda milletin duası, MHP’nin desteği var”

11 Ekim 2016
“Arkanızda milletin duası, MHP’nin desteği var” için yorumlar kapalı
“Arkanızda milletin duası, MHP’nin desteği var”

AK Parti ile MHP arasında özellikle 15 Temmuz sonrası başlayan ve devletin tepesine de olumlu yansıyan ılımlı hava , çevreden estirilen sert rüzgarlara nağmen devam ediyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin bugünkü grup toplantısında bu  desteğini arttırırak sürdürdü.

AK Parti Hükümetine seslenen  Bahçeli “Arkanızda milletin duası ve MHP’nin büyük desteği var.  O zaman niye duruyorsunuz? Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan elinizi çabuk tutunuz. Türk milletini infazla görevlendirilmiş terör cellatlarını, bunları pışpışlayan arkalarında güçleri rezil etmek vatan görevidir. Kan tüccarlarını tepeleme zamanı gelmiştir, korku tüccarlarına tam bir kenetlenmeyle hadleri bildirilmelidir. Gün bugündür. Dünyanın 5’ten büyük olduğunu söyleyelim ama Türkiye’nin terörden daha büyük olduğunu dünyaya söyletelim ve yüzlerine vuralım.”dedi.
BUNLAR EYLEM İKİZİ
Bahçeli, Partisinin Grup toplantısındaki konuşmasında PKK ve FETÖ’yü eylem ikizi olarak nitelendirdi ve  PKK’ya destek çıkan kamu görevlilerinin de devletle bağının bir an önce kesilmesini istedi. Bahçeli”PKK’ya destek veren memurlar işadamları medya organları ne zaman hak ettiğini bulacaktır? PKK’lı diye açığa alınan öğretmenlerin devletle bağı kesilmesi için daha neyin olması beklenmektedir? FETÖ’ye ceberut kesilenler, sıra PKK’ya gelince niye suspustur PKK demek FETÖ demektir. FETÖ, bölücü hainlerin ikizi eylem yoldaşıdır. Bunlar terörizmin Türkiye’yi yıkmaya çalışan maşalarıdır. Bu iki Türkiye düşmanı örgütün kaynaklarının kurutulması, destekçilerinin tasfiyesi, işbirlikçilerinin sökülüp atılması, ertelenmeden, sürüncemeye bırakılmadan gerçekleştirilmelidir.”

 

Bahçeli’nin ön plana çıkan konuşmasının içinde  Doğu ve Güneydoğu bölgesindeki aşirat reislerinin devlete verdiği tam destek de  vardı. Bahçeli”Türkiye’nin ateşle imtihan edildiği günlerde Van’da bir araya gelip PKK’yı lanetleyen, devletin yanındayız mesajı veren Doğu ve Güneydoğu’daki 181 aşiret temsilcisini de yürekten kutluyorum.”diye konuştu.
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.