Havadis16.com - 09 Aralık 2018, Pazar

Asla unutmayacağız, unutturmayacağız

16 Temmuz 2018
Asla unutmayacağız, unutturmayacağız için yorumlar kapalı
Asla unutmayacağız, unutturmayacağız

 

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ‘nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin Şehitleri anısına ve Gazilerin onuruna Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde akşam yemeği verdi.

Düzenlenen anma programına Vali İzzettin Küçük ve eşi Ayşe Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ak Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Ahmet Hacıoğlu, Bursa Millet Vekilleri, kurum müdürleri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Düzenlenen anma programında 15 Temmuz gibi kara bir geceyi asla unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını vurgulayarak konuşmasına başlayan Vali Küçük; “Aziz şehitlerimizin yakınları, kahraman gazilerimiz hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. 15 Temmuz Şehitlerimizi anmak, onları yad etmek, dua etmek ve Demokrasi günü için bir araya geldik. İki yıl önce 15 Temmuz akşamı kötü bir geceye başladık. Başta hiçbirimiz böyle kalleşçe bir saldırının olabileceğine inanmadık, inanamadık. Önce Allah’ın inayeti, Cumhurbaşkanımızın büyük cesareti ve liderliği ile hemen toparlandık.  Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan o gece önce telefon kameralarından vatandaşlara meydanlara çıkma çağrısını yaptıktan sonra milleti ile buluşmak için eşi ve torunları ile İstanbul’a geldi. Milletimizin damarlarında akan kana işlemiş asaleti, kahramanlığı ile kanlı gecenin sabahı Nurlu bir güne başlamıştır.

MÜCADELEDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Ülkemizin ve Milletimizin düşmanlarının neler yapabileceğini, nelere cesaret edebileceğini, saldırganlıklarının hangi boyuta gelebileceğini bu karanlık gecede gördük. Askerimizin, Polisimizin içine sızmış hainler beraber çalıştıkları yakın arkadaşlarını, meslektaşlarını gözlerini kırpmadan Ankara’da bombaladılar. Buda bu vatan hainlerinin mensubu olduğu örgütün hiçbir değer tanımadığının, taşımadığının örneğidir. Ama Allah’a şükür kırk yıllık hıyanet örgütü bir gecede sizler gibi kahraman halkımızca darmadağın edilmiştir. Türkiye’de yapılan birçok yanlış bu hainlerin Devletin içine sızmasından dolayıdır. Bakın otuz yıldır mücadele verdiğimiz teröristlerin hepsini son iki yılda hepsini darmadağın ettik. Önceden Türkiye içinde dört-beş bin terörist vardı şuanda sayıları 800’e kadar indi. Ülke içinde verdiğimiz mücadelenin kat be katını başta Afrin bölgesi olmak üzere yurt dışında da veriyoruz. Bunların haricinde Türkiye’nin enerjisini, gücünü, kuvvetini zayıflatmak için kurulmuş ekonomik ve sosyal alanda da ayağına vurulmuş bir pranga idi FETÖ terör örgütü. Bu hain terör örgütünün yokluğunda başta terör ile mücadele olmak üzere birçok alandaki mücadelede başarılara imza atıyoruz. İşte en büyük fark budur.

Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. 1071’de Malazgirt’ten Anadolu’ya giren o aslanlara, Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşında Şehit olan yiğitlerimize, 15 Temmuz Şehitlerimize, Afrin ve Cerablus’da, Güneydoğu’daki Şehitlerimiz, hepimizin başında birer taçtır, birer yıldızdır.

Bugün güçlü ve diriysek, huzur ve güven içindeysek, istikbale umutla bakıyorsak Gazilerimizin ve Şehitlerimizin gözlerini kırpmadan, yarınlarını düşünmeden, bir sonraki adımlarında Vatan için, bizler için canlarını vermesidir. Hepsini rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum. Bu gök kubbede onların isimleri en şanlı isim olarak yankılanacaktır. Bizlere düşense gelecek nesillere, şehitlerimizin, kahramanlarımızın yüceliğini öğreterek sürdüreceğiz.

Bu akşam buraya teşrif eden bütün değerli hanımefendi ve beyefendilere teşekkür ediyorum, hepinize sağlık ve afiyet diliyorum, saygı ile selamlıyorum. “dedi.

BAŞ TACIMIZSINIZ

Gecede konuşan Bursa Millet Vekili Hakan Çavuşoğlu; “Şehitlerimizin muhterem yakınları ve saygıdeğer gazilerimiz öncelikle sizleri saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Öncelikle şunu ifade etmek lazım. Bizim tarafımızdan baktığın zaman insanlar bir tarağın dişleri gibi birbirleriyle eşittirler. İnsanların dili, ırkı, rengi,  birbirlerine üstünlük vesilesi asla değildir. İnancımız gereği üstünlük Allah’a takvada ve yakınlıktadır. Ancak yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de şehitlerimize atfen ve yine peygamber efendimizin hadis-i şeriflerinde ifade edildiği gibi şehitlerimiz cennetle müjdelenmiş, peygamber efendimizin komşusu olmakla müjdelenmiş kimselerdir, lütuf sahipleridir. Dolayısıyla o şehitlerimizi dünyaya getiren, onları memleket için feda eden değerli ailelerinin de bu manada mümtaz yeri vardır. Bu vatan için şehit düşmüş, gazi olmuş her bir vatandaşımız başımızın tacıdır.” dedi.

Düzenlenen yemeğin ardından 15 Temmuz temalı resim yarışmasında dereceye giren çocuklara protokol üyelerince hediyeleri verildi.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.