Havadis16.com - 18 Ağustos 2018, Cumartesi

Ata Model Uçak Şampiyonası başladı

31 Mayıs 2014
Ata Model Uçak Şampiyonası başladı için yorumlar kapalı
Ata Model Uçak Şampiyonası başladı

Türk Hava Kurumu (THK) Bursa Şubesi tarafından Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kent Konseyi’nin (BKK) destekleriyle düzenlenen ‘4. Bölgesel Ata Model Uçak Şampiyonası’nda havacılığa gönül veren gençler, kıyasıya mücadele etti.

Merinos Parkı’nda bu yıl 4.’sü düzenlenen ‘Bölgesel Ata Model Uçak Şampiyonası’na, BKK Başkanı Semih Pala, THK Bursa Şube Başkanı Nizamettin Gökgürler, THK il ve ilçe temsilcileri katıldı. Şampiyonaya, Bursa, Eskişehir, Balıkesir, Kütahya, Bilecik, İzmit ve Yalova’dan toplam 40 kurum ve 500 yarışmacı katıldı. 8 kulvarda sırayla model uçaklarını havaya atan gençler, en uzak noktaya ulaşabilmek için hünerlerini sergiledi. 16 yaş altı, 16 yaşaltı bayanlar ve 16 yaşüstü olmak üzere üç ayrı kategoride yapılan yarışlar, deneyimli hakem ve eğitmenler eşliğinde büyük çekişmeye sahne oldu.

Yarışmacılara başarılar dileyen BKK Başkanı Semih Pala, Türkiye’nin markası olan Türk Hava Kurumu’na Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kent Konseyi olarak destek vermekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.