Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Atatürklü iddiaya Karaaslan’dan yalanlama

18 Haziran 2015
Atatürklü iddiaya Karaaslan’dan yalanlama için yorumlar kapalı
Atatürklü iddiaya Karaaslan’dan yalanlama

İnegöl İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Karaaslan’a yönelik,  sosyal paylaşım sitelerinde üzerinde  Atatürk’ün fotoğrafının bulunduğu “Sıcak diye orucu bozmayın burası daha sıcak” yazılı bir paylaşımda bulunduğu iddiası sosyal medyada günün konusu oldu. Bir çok gazetenin sitesinde de yer alan haberin ardından iddiaların odağındaki isin Karaaslan, tüm iddiaları net bir dille yalanladı.

İnegöl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Karaarslan, Atatürk’ün fotoğrafının ve imzasının bulunduğu ”Sıcak diye orucu bırakmayın burası daha sıcak” yazılı mesajı takipçileriyle paylaştığı iddialarına cevap verdi.

Konuyla alakalı iddialara cevap veren İnegöl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Karaarslan, “Rahatsızlığımdan dolayı evde yatıyordum. Arkadaşlar beni aradılar, haber yayınlandığını söylediler. Böyle bir şey yayınlanmış bende hemen o paylaşımı kaldırdım. Bugün itibari ile sosyal medyadan öğrendiğim ve bilgim dışında gerçekleşen etiketleme olayından ve ya hackleme dolayı rahatsızlığımı dile getirmek istedim. Kullandığım bir Twitter hesabım olmadığı gibi Facebook hesabımı da sürekli kullanmıyorum ve paylaşımda bulunmuyorum.

Dolayısıyla Facebook da yapılan paylaşımlar, terminoloji ve kullanım şekilleri konusunda herhangi bir bilgi sahibi değilim. Yaşanılan bu talihsiz durum bilgim dışındadır ve otuz beş yıllık devlet çalışanı olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk hakkında böyle bir paylaşımda bulunmam söz konusu bile değildir” dedi.

Bu davranışın kimler ve hangi mecraların yaptığı konusunda gereken hassasiyeti bizzat göstereceğini söyleyen Karaarslan, “İlgili yerlere şikayette bulunacağım. Türkiye’nin bu hassas günlerinde bunun kasıtlı olarak yapıldığından eminim. Geçmişte de buna benzer benim hakkımda böyle yazılar çıkmıştı. Allah’a şükürler olsun ki hepsi de boşa çıktı. Buda öyle boşa çıkacaktır. Tek üzüntüm Ulu Önder Atatürk üzerinden böyle bir karalama kampanyasına girilmesi benim çok zoruma gitmiştir. Keşke o değil de başka bir konu üzerinden yapmış olsalardı bu kadar üzülmezdim. Biz Atatürk’ün sayesinde buralar geldik. Atatürk’ün sayesinde biz müdürüz. Atatürk’ün sayesinde bu Cumhuriyeti yüceltiyoruz. Atatürk bize bu cumhuriyeti emanet etmiştir. Hiçbir zaman da bu cumhuriyete halel getirmeyeceğimizi namusum ve şerefim üzerine söz veririm. Benim böyle bir paylaşımım olmamıştır” diye konuştu.

Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu olayın araştırması üzerine iki müfettiş görevlendirdiği bildirildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.