Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Aykan Erdemir Aspen Zirvesi’ne Türkiye’den davet edilen ilk genç lider oldu

19 Mart 2013
Aykan Erdemir Aspen Zirvesi’ne Türkiye’den davet edilen ilk genç lider oldu

CHP Bursa Milletvekili Doç.Dr. Aykan Erdemir, dünyanın en önemli düşünce kuruluşlarından Aspen Enstitüsü tarafından her yıl Colorado’da düzenlenen Aspen Zirvesi’ne Türkiye’den davet edilen ilk genç lider oldu.

2005 yılından beri her yaz dünyanın ünlü kayak merkezlerinden Aspen kasabasında düzenlenen zirvede dünyanın önde gelen siyaset, bilim ve iş insanları dünyadaki son gelişmeleri değerlendirmek için toplanıyor. Geçtiğimiz yıl Amerikan Merkez Bankası eski başkanı Alan Greenspan, Pakistan eski Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref ve Google İcra Heyeti Başkanı Eric Schmidt gibi isimleri bir araya getiren zirvede bu yıl da 250’yi aşkın dünya lideri buluşacak. Aspen Fikirler Festivali adıyla sürdürülen ve dünya medyasının büyük ilgi gösterdiği zirvede bu yıl masaya yatırılacak konular arasında dünya ekonomik krizi, enerji devrimi, medyanın dönüşümü ve Orta Doğu siyaseti yer alıyor.

Aspen Zirvesi’ne davet edilmenin kendisi için büyük bir fırsat olduğunu ifade eden Erdemir, “dünyanın önde gelen lider ve düşünürleriyle dünyadaki siyasi, ekonomik ve toplumsal trendler üzerine görüş alış verişinde bulunacağım için çok mutluyum” dedi. Fikirler festivali niteliği taşıyan Aspen Zirvesi’nin bir genç siyasetçinin vizyonunu geliştirmesi yönünde bulunmaz fırsatlar sunduğunu belirten Erdemir, “dünyanın farklı ülkelerinden gelen liderlerle paylaşımda bulunmak ve kalıcı ilişkiler geliştirmek ufuk açıcı olacak” şeklinde konuştu.

Yorumlar

  1. S. Pektaş diyor ki:

    kutlarım

  2. Timur Sumer diyor ki:

    “Walter Isaacson’un” (“Steve Jobs” biyografisinin yazari) liderligindeki Aspen Institute, uygar dunyada oldukca saygin bir konumdadir.
    Aspen Institute zirvesine davet edilmek Aykan icin gercekten gurur verici ve onemli firsattir kanisindayim. “Aspen Institude”de kendini bilgisi ve ilgisi, efendiligi ve alcak gonullulugu ile gosterebilecegine inaniyorum. Aykan’in zirve izlenimlerini merakla bekliyoruz.