Havadis16.com - 18 Aralık 2018, Salı

Babasının elini öpüp göreve başladı

2 Nisan 2014
Babasının elini öpüp göreve başladı için yorumlar kapalı
Babasının elini öpüp göreve başladı

 

Yenişehir Belediye Başkanlığına AK Parti’den seçilen Süleyman Çelik, görevini aynı partiden Bülent Hamdi Cingil’den törenle devraldı.

İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Erhan Şengün’den mazbatasını alan Çelik, beraberindekilerle belediyeye geçti.

Burada Çelik ve beraberindekileri karşılayan Cingil, seçimlerin çok güzel bir ortamda geçtiğini söyledi.

Yenişehir Belediyesinin 1871 yılında kurulduğunu hatırlatan Cingil, “Türkiye’nin ilk belediyelerinden biridir. Allah bana bu ilçeye 11 yıl 3 ay belediye başkanlığı yapmayı nasip etti. Elimizden geldiğince hizmet etmeye çalıştık. Bu arada kalbini kırdığımız insanlar varsa hepsine haklarını helal etmelerini diliyorum. Ben hakkımı helal ettim. Bundan sonra da yeni seçilen arkadaşlarımız bize ihtiyaç duyduklarında her zaman yanlarında olacağız” dedi.

Çelik ise Yenişehir’e hizmet eden herkese teşekkür etti.

Tarihi bir gün yaşadıklarını dile getiren Çelik, şöyle konuştu:

“Bizlere oy vermiş olsun olmasın, 30 Mart yerel seçimlerinin galibi inşallah hiç şüphesiz Yenişehir’dir. Kazanan, aziz milletimizdir. Bugün bir kez daha Yenişehir kazanmıştır. Bugün bir kez daha milli irade kazanmıştır. Bugün milletimiz bütün soru işaretlerine net olarak son noktayı koymuştur. Sandıktan çıkan sonucu, sandığın verdiği mesajı en doğru şekilde okumanın çabası içinde olacağız. Hemşehrilerimiz bize Yenişehir’i idare etme yetkisiyle birlikte büyük, güçlü ve müreffeh Yenişehir’i inşa etmek için de görev verdi. Meydanlarda ifade ettiğimiz gibi Yenişehirimizi hep birlikte marka kent yapacağız. Yapacağımız çalışmalarda herkes kendini bulacak ve herkes büyük Yenişehir sürecine katkı koyacak. Şu andan itibaren partili partisiz tüm Yenişehir’in belediye başkanı olarak birlik içinde geleceğimizi inşa etmeye başlayacağız. Bu seçim sonuçlarını hesaplaşma değil, kucaklaşma ve helalleşme olarak görüyoruz. Tüm çalışmalarımızı kardeşlik, dayanışma, paylaşma, birlik ve beraberlik üzerine tesis edeceğiz. Hiç kimse hüzünlenmesin, hiç kimsenin sevinci, coşkusu diğerlerini üzmesin. Çünkü biz hep birlikte Yenişehir’iz.”

Daha sonra makama geçen Çelik, Cingil’den görevi devraldı ve tebrikleri kabul etti. Süleyman Çelik’i ilk kutlayan kişi, babası Hüseyin Çelik oldu.

– MHP’li belediye meclisi üyeleri mazbatalarını aldı

Yenişehir ilçesinde, MHP’li 10 meclis üyesi, İlçe Seçim Müdürlüğünde mazbatalarını aldıktan sonra partinin ilçe binasına geçti.

Burada konuşan MHP İlçe Başkanı Celal Çekil, her vatandaşın gönlünde bir siyasinin yattığını ancak halkın seçimden sonra bir arada kardeşçe yaşamasının önemli olduğunu söyledi.

MHP’lilere her zaman bu düşünceyi empoze ettiklerini vurgulayan Çekil, “AK Parti’ye seçim hayırlı olsun. MHP olarak alnımız açık başımız dik. 10 meclis üyemiz bundan sonra Yenişehir’in kalkınmasında en güzel hizmeti verecekler, verilen sözlerin takipçisi olacaklardır. Önümüzdeki 5 yılık dönemde yapılacak olan hizmetlerin takipçisi olacağız” ifadesini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.