Havadis16.com - 23 Ekim 2018, Salı

Bahçeli ekibi değiştirdi

22 Mart 2015
Bahçeli ekibi değiştirdi için yorumlar kapalı
Bahçeli ekibi değiştirdi

 11. Olağan Büyük Kurultayı’nı yapan MHP’de parti yönetiminin yüzde 60’ı değişti. Devlet Bahçeli’nin yeni MYK’sında ise sürpriz isimler yer aldı.

ÜMİT ÖZDAĞ SÜRPRİZİ

MHP lideri Devlet Bahçeli 2005 yılında kendisine rakip olduğunu açıklayan ancak genel başkan adaylığı kabul edilmeyen ve aynı yıl partiden ihraç edilen Profesör Ümit Özdağ’a Merkez Yönetim Kurulu listesinde yer verdi. Özdağ 2010 yılında yeniden MHP üyesi olmuş ardından 2011 seçimlerinde de milletvekili adayı olmuştu.

ESKİ BAKANLAR GİTTİ!

Eski bakanlar yeni yönetimde yer almadı Kurultay öncesindeki yönetimde yer almasına karşın eski bakanlardan Faruk Bal, Murat Başesgioğlu, Bahattin Şeker , Tunca Toskay ve Tokat Milletvekili Reşat Doğru ise Merkez Yönetim Kurulu’na aday gösterilmedi. Antalya Milletvekili Toskay ve Doğru bu seçimde milletvekilliğine yeniden aday olmayacaklarını açıklamıştı. Antalya Milletvekili Mehmet Günal, Mersin Milletvekili ve eski Grup Başkanvekili Mehmet Şandır Bahçeli’nin yönetime aday gösterdiği yeni isimler arasında yer aldı. CHP milletvekili Mehmet Haberal’ın oğlu Erkan Haberal, eski futbolcu Saffet Sancaklı da Merkez Yönetim Kurulu’nda yerini koruyan isimler arasında oldu.

ÜLKÜCÜ GENÇLER

MHP yöneticilerinin verdiği bilgiye göre başkanlık divanındaki kurmay kadrosunun tamamını yeniden yönetime aday gösteren MHP lideri Merkez Yönetim Kurulu 75 üyeli Merkez Yönetim Kurulu listesinde 40 yeni isme yer verdi. Bu isimler arasında ülkü ocaklarından yetişen gençler de yer aldı. Boston Üniversitesi Uluslararası ticaret bölümü mezunu Oğuz Turhan ile Oxford Üniversitesi’nde bir yıl süreyle denetçilik görevini üstlenen Alper Çağrı Yılmaz bu isimler arasında.
MHP lideri Devlet Bahçeli partinin yürütme organı niteliğindeki Başkanlık Divaanı üyelerini 75 üyeli Merkez Yönetim Kurulu üyeleri arasından belirleyecek.

YÜZDE 60’I GİTTİ 7 KADIN GELDİ

MYK listesine 7 kadın yöneticinin girmesi de dikkat çekti.Bahçeli, Başkanlık Divanı’ndaki 15 isme yeni yönetimde de yer verdi. Delegelerin çoğunluğu ilk 75 isme, Bahçeli’nin listesine oy verdi. Böylece MHP yönetiminin yüzde 60’ı değişmiş oldu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.