Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

Bahçeli istese de istemese de…

30 Ekim 2015
Bahçeli istese de istemese de… için yorumlar kapalı
Bahçeli istese de istemese de…

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştirerek, “Değişime engel olan Bahçeli büyük vebal altındadır. Bu seçimler sadece formalitedir. Bahçeli istese de istemese de milliyetçi irade bu ülkede değişimi yapacaktır” dedi.

Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, yazılı bir açıklama yaptı. Yılmaz yaptığı açıklamada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi sert sözlerle eleştirdi. “Değişime engel olan Bahçeli büyük vebal altındadır” diyen Yılmaz, “Bu ülkedeki siyasi tablonun tek sorumlusu Devlet Bahçeli’dir. Türkiye’de seçimler artık bir formaliteden öteye geçmemektedir. Siyasi partilerdeki işgaller bu seçimleri de bir öncekinin kopyası haline getiren formaliteler haline gelmiştir. 2009 MHP Kongresi’nde genel başkan adaylığımı açıkladığımda ‘tek başına milliyetçi iktidar için Bahçeli bırakmalıdır’ demiştim. O günkü MHP tüzüğünü gece yarısı değiştiren Devlet Bahçeli aslında genel başkan olamıyordu. Ayrıca o tüzük değişikliği hukuki olmadığı için de Bahçeli’nin bugünkü genel başkanlığı da zaten tartışmalıdır” dedi.

“Bu ülkede tek başına iktidar olma ihtimali yalnızca sağ parti için vardır” diyen Yılmaz, “Peki millet AK Parti yerine MHP için oy kullanmak istemiyorsa bunun sorumlusu MHP fikriyatı mı yoksa temsilde bulunan Genel Başkan mı? Siyaset kurumu tekel mi? Yoksa şahsi bir mülkiyet hakkı mı? Neden 20 yıldır bu milletin size iktidar vermek istemeyişini görmezden gelerek ben yerimde dururum 5. parti çıksın diyorsunuz? Siz çekilin bakalım millet yeni lider için de aynı şeyi mi düşünecek? Bu seçimlerden sonra sonuç ne olursa olsun ki üç aşağı beş yukarı bellidir. Sayın Bahçeli şapkasını önüne koyup kenara çekilmeli ve milliyetçi bir iradenin önünü açmalıdır” ifadesini kullandı.

Ahmet Reyiz Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bugün AK Parti kadrolarına baktığımızda AK Parti kendi oyu dışında MHP tabanının oyu ile iktidar olmaktadır. Eğer bu oylar geri alınırsa kesin olarak AK Parti yerine MHP iktidar olacaktır. Fakat milletin istediği tek şey MHP sırtında kambur haline gelen Devlet Bahçeli’nin görevi bırakıp yeni nesil siyasilerin önünün açılmasıdır.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.