Havadis16.com - 21 Kasım 2018, Çarşamba

Bahçeli koalisyonu kabul etti

11 Haziran 2015
Bahçeli koalisyonu kabul etti için yorumlar kapalı
Bahçeli koalisyonu kabul etti

Türkiye 7 Haziran seçimlerinin ardından yeni hükümeti kuracak koalisyon denklemini çözerken, akla gelen ilk seçenek olan AK Parti-MHP koalisyonu için MHP Lideri Bahçeli yeşil ışık yaktı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kameralar karşısında tüm koalisyon seçeneklerini saf dışı bıraktı. Ancak kapalı toplantıda Bahçeli, AK Parti’nin diğer partilerle koalisyon denemeleri yapmasını olmaması durumunda şartlarını kabul etmesi halinde koalisyon yapabileceklerini söyledi.

Ahaber’in verdiği habere göre Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim gecesi koalisyon seçeneklerine kapısını kapatmıştı. Ancak kurmaylarıyla yaptığı kapalı toplantıda kapıyı araladı.

Bahçeli, MHP’nin başkanlık divanı toplantısında konuştu. Edinilen bilgiye göre, seçimden başarıyla çıktıklarını söyledi. Koalisyon seçeneklerini de değerlendirdi.

Öncelikli seçeneğin AK Parti, CHP ve HDP koalisyonu olduğunu anlatan Bahçeli, bu gerçekleşmezse AK Parti ile şartlarının kabul edilmesi koşuluyla hükümet görüşmesi yapabileceklerini söyledi.

MHP’nin AK Parti ile hükümet kurma koşullarının başında da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konumu geliyor. Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hükümete müdahalesini istemiyor. Yüce Divan dosyalarının tekrar açılması, çözüm sürecinin durdurulması Bahçeli’nin koşulları arasında.

AK Parti’yle koalisyon kapısını açan Bahçeli, Twitter hesabından da “Telaşa kapılmaya lüzum yoktur. Kaygı ve korku tacirlerine fırsat vermeden, kriz ve kaos tetikçilerine göz açtırmadan mesafe alınmalıdır.” mesajlarını yazdı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.