Havadis16.com - 18 Aralık 2018, Salı

Bahçeli: “Sözümün arkasındayım!”

26 Mart 2013
Bahçeli: “Sözümün arkasındayım!” için yorumlar kapalı
Bahçeli: “Sözümün arkasındayım!”

Bursa mitinginde ”Vur de vuralım, öl de ölelim” sloganına karşılık, ”Merak etmeyin onun da zamanı gelecektir” ifadesine yönelik eleştirileri yanıtlayan MHP Lideri Bahçeli, ”Bugün de bu sözümün sonuna kadar arkasındayım” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

‘VUR DE VURALIM’ SÖZÜ
MHP Lideri Bahçeli, hafta sonu gerçekleştirilen Bursa mitinginde ‘Vur de vuralım, öl de ölelim’ sloganına karşılık, ”Merak etmeyin onun da zamanı gelecektir” ifadesini kararlılıkla kullandığını belirterek, ”Bugün de bu sözümün sonuna kadar arkasındayım. Herkes bilsin ki yeri ve zamanı geldiğinde ne yapacağımız ve neyi göze alacağımız mutlaka görülecek, tümüyle de anlaşılacaktır. MHP geçilmeden hain niyetler amacına ulaşamayacaktır” dedi.

ARINÇ’A ‘SİYASİ HATA’ CEVABI
Bu arada Bahçeli, kendisi için ‘O sözlerle siyasi hayatının en büyük hatasını yapmıştır’ diyen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a da sert yanıt verdi: ”Bizim sözlerimizden dolayı tarihi hata yaptığımızı söyleyen zavallılar da tarihi ihanetin içine çoktan battıklarını, milletimize tarihi kötülüğün daniskasını yaptıklarını, günü geldiğinde idrak etmek durumunda kalacaktır.”

‘TAKTİK BİR HAMLE’
MHP Lideri, eylemsizlik ilan eden PKK’nın sınırdışına çekilme süreci ile ilgili olarak ise, ”Teröristler zaten sınır ötesinde. Kandil neresi, Mahmur Kampı neresi? Türkiye sınırları içerisinde mi? PKK’nın ateşkes kararı günü kurtarmaya yönelik taktik bir hamledir” değerlendirmesinde bulundu.

‘HAKİMLER, SAVCILAR NEREDE?’
Diyarbakır’daki Nevruz kutlamalarında alanda Türk bayrağı olmamasını eleştiren Bahçeli, ”Cumhuriyet’i savunmakla sorumlu hakimler, savcılar nerededir, nereye gitmişlerdir?” diye sordu.

Bahçeli, ”Böyle bir kepazelik yaşanmamıştır. Kanlı teröristi övme ne zamandan beri olağandır? Türk bayrağının inmesine göz yummaya, canilerin mesajlarını olağan gibi göstermeye hangi kitapta izin vardır?

Savcılar, hakimler nerede? Şayet 21 Mart tarihinde Diyarbakır’da olanlar suç değilse bundan sonra neye suç diyeceğiz, neyi suç göreceğiz? Rengini şehit kanımızdan almış ay yıldızlı bayrağımızı lekeletmeye hangi faninin gücü yetecek? Olanları görmezden mi gelelim? Bayrağın aşağılanmasına sessiz mi duralım? Bu şanlı bayrak size rağmen var olacak” diye konuştu.

TERÖRE ÇÖZÜM ARAYIŞI
”AK Parti-BDP ilişkisi yüzeye çıkmıştır. Hükümet bu oyuna nasıl gelmiştir?” diyen MHP Lideri Bahçeli, ”Başbakan lafı dolandırmadan, dobra dobra konuşmalıdır. Başbakan Erdoğan, İmralı canisine neyi ya da neleri peşkeş çekmiş, hangi sözleri vermiştir?

BAŞBAKAN’A NAMERTSİNİZ YANITI
Başbakan ‘Siz bu iddiayı ispat etmediğiniz müddetçe namertsiniz’ diyor. Kötü sözü faiziyle sahibine iade ediyoruz. Başbakan millete verdiği sözü değil, başkalarına verdiği sözü bir bir tutmaktadır. Sayın Başbakan belki unutmuşsundur; belki de hafıza kaybına uğramışsındır. Böyle bir polemiğe girerek İmralı’yla görüşmediğine dair bizi şerefsizlikle suçlamıştın. Kimin şerefsiz olduğu ortaya çıkmış, kötü söz sahibine iade edilmiştir” dedi.

AKİL ADAMLAR KOMİSYONU
Bahçeli, teröre çözüm arayışında rol alması beklenen Akil Adamlar Heyeti fikrini, PKK’nın iki numaralı ismi Murat Karayılan’ın dayatarak dillendirdiğini öne sürdü.

Bahçeli sözlerine şöyle devam etti:

”AKP’de bunu kabul etmiş olacaktır ki, kimliği, niyeti, ideolojisi, maksadı zifiri karanlık olan yeni bir kötüler listesi organize ederek düğmeye basmıştır. Görünen gerçek şudur; AKP zihniyeti PKK’nın zorlamalarına çoktan ikna olmuş ve onay vermiştir. Akil Adamlar Heyeti oluşturulması, PKK’ya çözüm çekilişinden çıkan meblağı yüksek ve kabarık bir ikramiye olarak belirginlik kazanmıştır. Başbakan’a göre bu zevat (akil adamlar) milleti PKK’ya hazırlayacaktır.

Terör biterse bizim de kapımıza kilit vuracağımızı bayat ve bayağı sözlerle açıklamışlar. MHP bunlar gibileri yene yene, iftira seline kapılanların oyunlarını bozarak 44 yılını geride bıraktı. MHP, aynısını yine yapacak. Bunların dilekleri gerçekleşseydi gökten ne yağacağını herkes bilirdi. MHP milletin refahı için her şeyi göze alan milli ruh, milliyetçi şuurdur.”

İSRAİL’İN ÖZÜR DİLEMESİ
MHP Lideri Bahçeli, 3 yıl önce meydana gelen 9 Türk’ün hayatını kaybettiği Mavi Marmara baskınıyla ilgili İsrail’in özür dilemesi ve tazminat ödemeyi kabul etmesi konusunu da değerlendirdi.

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun Erdoğan’dan telefonda özür dilediği sırada ABD Başkanı Obama’nın da orada olduğunu hatırlatan MHP Lideri, özür için ”Obama talimatlı, bölgesel hesaplı görülmeli. Tesadüf görülmemeli. Hedef Suriye’dir, hedef İran’dır. Biz başında beri özür ve tazminattan bahsettik. ABD Başkanı telefon diplomasisi ile aralarını bulmuştur. AKP hükümeti bölgesel projeler kapsamında İsrail’e yaklaştırılmıştır” şeklinde konuştu.

Bahçeli: “Sözümün arkasındayım!” Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.