Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

Bakan Bağış İstanbul için aday olacak mı?

29 Ağustos 2013
Bakan Bağış İstanbul için aday olacak mı? için yorumlar kapalı
Bakan Bağış İstanbul için aday olacak mı?

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı adaylığı ile ilgili olarak, “Benim herhangi bir göreve adaylığım söz konusu değildir. Ama partimin ve milletimiz vereceği her görevi de aklımın erdiği, gücümün yettiği kadarıyla en iyi şekilde yaparım” dedi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Mahmutpaşa Esnaf ve İşadamları Derneği tarafından düzenlenen “Mahmutpaşa Fest” alışveriş etkinliğine katıldı. Esnaflarla sohbet eden Bakan Bağış, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Bu tür etkinliklerin ekonomiyi canlandırmak adına önemli olduğuna dikkat çeken Bağış, “Medyanın bu festivale ilgisi vatandaşlarımız Mahmutpaşa’ya gelmesine, alışveriş yapmasına, buradaki ticari hareketliliğe geliştirmesine vesile olacaktır. Hem esnafımız kazanacaktır. Daha çok vergi ödeyecekleri için devletimiz kanacaktır. Devlet kazandıkça da milletimiz kazanacaktır” dedi.

Dünya’da diktatörlerin yönettiği ülkelerde insanların birbirlerini katlettiğini ifade eden Bağış, “Çok şükür ülkemizin başına çorap örmek isteyenlere bu millet fırsat vermedi. Devletimiz her türlü vatandaşımızın hassasiyetini yakından takip etmektedir. Ülke olarak bizi daha aydınlık yarınlar beklemektedir” diye konuştu.

Bakan Bağış, İBB Başkan adayı olup olmayacağı ile ilgili sorular üzerine şunları söyledi;

“AK Parti’de bir siyasi etik vardır. Bunun gereği hiçbir AK Partili kendi görevinin dışındaki bir göreve aday olmaz. Ama Ak Parti’de bir ortak akıl mekanizması vardır. İstişareler ve tartışmalar yapılır. Bu istişareler sonunda eğer partim, bana başka bir görev tebliğ ederse en iyi şekilde yapmaya çalışırım. Görevin ne olduğuna nerede olduğuna bakmaksızın bana verilen görevleri bugüne kadar en iyi şekilde yaptığım gibi bundan sonra da yapmaya çalışırım. Benim herhangi bir göreve adaylığım söz konusu değildir ama partimin ve milletimiz vereceği her görevi de aklımın erdiği gücümün yettiği kadarıyla en iyi şekilde yaparım”

Bakan Bağış İstanbul için aday olacak mı? Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.