Havadis16.com - 24 Ekim 2018, Çarşamba

Bakana ödettirilmek istenen bedel!

17 Kasım 2017
Bakana ödettirilmek istenen bedel! için yorumlar kapalı
Bakana ödettirilmek istenen bedel!

Tam bin yıldır bu topraklarda yaşamanın bedelini ödüyoruz. Başbakan Yardımcısı Fikri Işık dün Van’da katıldığı şehit er Suat Surki’nin cenaze töreninde söyledi:

“Bu topraklar bize kolay vatan olmadı. Hâlâ bu topraklar, üzerinde birlik, beraberlik, kardeşlik, huzur ve barış içinde yaşayalım diye bedel ödediğimiz topraklar.”

Evet bu topraklar için şehit veriyoruz.

Çünkü zor günlerden geçiyoruz. Başkomutan ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan liderliğinde bir taraftan ülkemizi bölmek isteyen dışarıdaki şer güçlerin diplomatik, finans ve siyasi odaklı ablukalarına, diğer taraftan onların içerideki maşaları vatan hainlerine, terörizme karşı topyekûn istiklal ve istikbal mücadelesi veriyoruz.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bu kapsamda önceki gün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığı konuşmayı dinlerken ürperdim.

Dedi ki:

“Kızımın etrafından 3 kere DHKP-C’liler alındı. Neyimi kaybedersem kaybedeyim, bu örgüt tarihin en acı dönemini yaşayacak. Sabahları evden oğlumun ve kızımın öldürüleceğini düşünerek çıkıyorum. Buna alıştırıyorum kendimi.”

Ne için?

-Yaptığı görev için! Vatanı için, bayrağı için, milleti için. Toprağa düşen binlerce şehidimiz için.

++++++                         +++++                          +++++

Elbette kolay değil, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en başarılı İçişleri Bakanı olarak bu milletin gönlünde taht kurmak.

Bunu söylerken hiç abartmıyorum. Çıkın sokaktaki insana sorun. Düşüncesi bu, ortaya konan resmi veriler de bu…

Bir yılda ülkemizi abluka altına alıp, istikrarsızlaştırmak ve kan gölüne çevirmek isteyen terör örgütleri DHKP-C, DAEŞ, PKK ve FETÖ ile öyle bir mücadele sergiliyor ki, inlerine kadar iniliyor.

Sadece DAEŞ’e yönelik 838 operasyon gerçekleştiriliyor. FETÖ ile mücadelede 48 bin kişi tutuklanıyor. Büyük kentlere yayılan terör olaylarında 90’lı yıllarda olduğu gibi azalma yaşanırken, örgütlere katılım ve destek de minimuma iniyor. Ve bir yılda tam 3 bin 69 terörist etkisiz hale getiriliyor. Planlanan 691 önemli eylem oluşmadan engelleniyor.

Sadece terör öğütleri ile mücadele etmiyor, bu örgütlerin para kaynağı olan uyuşturucu belasıyla da sokaklarda büyük bir temizlik operasyonuna girişmiş durumda.

Amansız mücadelesi ile terör örgütlerinin korkulu rüyası haline gelirken, doğal olarak da bu maşaları kullanan küresel güçlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi tehlikeli isim olarak, listelerinde ikinci sıralarda yer alıyor.

İşte bakan olarak yürüttüğü bu amansız mücadelesindeki başarısının bedelini; ailesine ve kendisine yönelik tehditlerle, her an öldürülme olasılığı ile ödüyor.

******                                ******                                   ******

Ve buna rağmen bırakın bir milim kıpırdamayı öyle bir meydan okuyor ki hadsizlere!..

“Gelin” diyor. “Benim kızımı ve oğlumu öldürseniz bile ben sizinle olan mücadeleme devam edeceğim. Beni yıldıramazsınız. Çoluğumu, çocuğumu alabilirsiniz ama vatanımı asla!” diyor.

Tıpkı evladını toprağa veren gözü yaşlı anaların, babaların söylediği gibi:

“Vatanım için feda olsun”

Sayın Soylu sakın yılma! Cumhurbaşkanımız Erdoğan başta olmak üzere senin gibi yürekli devlet adamlarının arkasında bir büyük millet var.

Yalnız değilsiniz!..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.