Havadis16.com - 18 Eylül 2018, Salı

BAKANLIKTAN PROJELERE DESTEK

25 Mart 2016
BAKANLIKTAN PROJELERE DESTEK için yorumlar kapalı
BAKANLIKTAN PROJELERE DESTEK

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Bursa Milletvekilleri Hüseyin Şahin, Muhammet Müfit Aydın, Osman Mesten ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yüce ile birlikte, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, berberindeki heyet ile birlikteUludağ Üniversitesi’nin gelişim planını ve hazırlanan projeleri görüşmek üzere Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Üniversite yönetimi tarafından oluşturdukları planlar ve projeler hakkında kendisine bilgi vermek amacıyla Bursa’dan gelen heyeti ağırlayan Kalkınma Bakanı Yılmaz, Uludağ Üniversitesi tarafından yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini belirtti.

BAKANLIKTAN PROJELERE DESTEK

Bakan Yılmaz üniversitelerin çağı yakalaması gerektiğini vurgulayarak, bu kapsamda önemli adımlar atan Uludağ Üniversitesi yöneticilerini de tebrik etti. Yılmaz, “Bursa bizim için önemli şehirlerimizin başında geliyor. Kentlerimizin ve ülkemizin gelişiminde yüksek öğretim kurumların katkısı büyük değer taşıyor. Uludağ Üniversitesi de ülkemizin en büyük eğitim kurumlarından birisi. Üniversite yönetiminiyürüttükleri çalışmalardan ve projelerden dolayı tebrik ediyorum. Kendilerine bakanlık olarak elimizden gelen desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.

REKTÖR’DEN BAKAN YILMAZ’A VE BURSA MİLLETVEKİLLERİNE TEŞEKKÜR

Rektör Prof. Dr. Ulcay da üniversite yönetimi olarak 3. Nesil Üniversite vizyonu doğrultusunda hazırladıkları 25 yıllık vizyongelişim planını ve projeler hakkında Kalkınma Bakanı Yılmaz’a brifing sunarak, destek taleplerini iletti.

Gerçekleştirilen ziyaret hakkında bilgi veren Rektör Ulcay, “Uludağ Üniversitesi’nin gelecek hedeflerive 25 yılını kapsayacak vizyon gelişim planlarımız hakkında Sayın Bakanımızabilgiler verdik. Sayın Bakanımız bizlereve üniversitemizin projelerine büyük bir ilgi gösterdi.Bakanlık olarak desteklerini ifade edenKalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz’ateşekkürlerimizi sunuyoruz.Ayrıca çalışmalarımızda her zaman desteklerini yanımızda hissettiğimiz Bursa Milletvekillerimiz Sayın Hüseyin Şahin, Sayın Muhammet Müfit Aydın ve Osman Mesten’e de teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.