Havadis16.com - 19 Aralık 2018, Çarşamba

Baklava yapıp dağıttı

23 Ekim 2015
Baklava yapıp dağıttı için yorumlar kapalı
Baklava yapıp dağıttı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gaziantep ziyareti kapsamında Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile birlikte bakırcılar çarşısı esnafına ziyarette bulundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep milletvekilleri ve milletvekili adayları ile birlikte geniş güvenlik önlemleri altında çarşı esnafını gezdi. Eşi Sare Davutoğlu ile birlikte çarşıyı gezen Başbakan Davutoğlu, el işlemeli hediyelik eşyalarla yakından ilgilenerek beğendiği süs eşyalarını satın aldı.
Başbakanı karşılarında gören esnaf büyük sevinç yaşadı. Her gezdiği esnaf Başbakanı çay içmeye davet etti.

Esnafın davetini kırmayan Başbakan Davutoğlu, birkaç esnafla çay içerek sohbet etti. Başbakan, birbirinden hünerli ustaların el işlemeleriyle yakından ilgilendi. Başbakan buradan elmacı pazarını geçti. Ayakkabıcı dükkanına giren Davutoğlu, bir ayakkabıyı dikti ve imzasını attı. Baklava dağıtan Davutoğlu, şerbet kepçesini eşi Sare Davutoğlu’na “Bakalım yapabilecek misin?” diyerek verdi. Sare Davutoğlu ise Başbakan’a “Gören de evde yemekleri Ahmet Bey yapıyor zannedecek.” dedi.

Başbakan Davutoğlu’na tezahüratta bulunan vatandaşlar, “Allah senin başımızdan eksik etmesin” diyerek sloganlar attı. Davutoğlu kısa bir konuşma yaparak, “Yiğitler diyarı Gaziantep, Şahinbey ve Şehitkamil’in torunları, sizden 1 Kasımda tarih yazmanızı bekliyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.