Havadis16.com - 23 Ekim 2018, Salı

‘Balkan Tiyatroları Festivali’ başlıyor

9 Mart 2018
‘Balkan Tiyatroları Festivali’ başlıyor için yorumlar kapalı
‘Balkan Tiyatroları Festivali’ başlıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘Balkan Tiyatroları Festivali’nin heyecanını yaşayan Bursa’nın inci gibi tüm güzellikleri hak eden bir şehir olduğunu söyledi.

Başkan Alinur Aktaş, Devlet Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Kurt ve Bursa Devlet Tiyatrosu Müdürü Arzu Tan Bayraktar’ı Tarihi Belediye Binası’ndaki makamında kabul etti. Bursa’da heyecanla beklenen ‘5. Uluslararası Balkan Tiyatroları Festivali’ hakkında, konuklarından bilgi alan Aktaş, sanayi, turizm, tarım ve kültür şehri Bursa’nın, inci gibi tüm güzellikleri hak eden bir şehir olduğunu söyledi.

‘Balkan Tiyatroları Festivali’nin Bursa ile özdeşleştiğini belirten Başkan Aktaş, “9 ülkeden tiyatrocuların Bursa’da ağırlandığı festival, 8 ile 25 Mart tarihleri arasında Bursalılarla buluşacak. Oyunlar, Bursa’nın farklı sahnelerinde sunulacak. Tüm tiyatroseverleri oyunları izlemeye davet ediyor ve festivale emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

Devlet Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Kurt festivalde yaklaşık 14 oyunun sahneleneceğini; Devlet Tiyatrosu, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin festivale desteğinin sevindirici olduğunu söyledi. Bursalıların festivali sahiplendiğine işaret eden Kurt, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkı sunduğu festivalin her geçen gün daha da büyüdüğünü ve tiyatronun farklı ülkeler arasında da köprü olduğunu kaydetti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.