Havadis16.com - 10 Aralık 2018, Pazartesi

BALKANTÜRKSİAD İŞADAMLARINDAN ZİYARET

8 Ocak 2016
BALKANTÜRKSİAD İŞADAMLARINDAN ZİYARET için yorumlar kapalı
BALKANTÜRKSİAD İŞADAMLARINDAN ZİYARET

Balkan ve Rumelili İş Adamları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Başkanı Dr. Aytuğ Onur ve Yönetim Kurulu Üyeleri AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’a nezaket ziyaretinde bulundu. AK Parti İl Başkanı Torun’un makamında gerçekleştirilen ziyarette konuşan Dr. Onur, “BALKANTÜRKSİAD olarak amacımız sosyal ve kültürel bağlarımızın güçlü olduğu Balkan ülkeleriyle ekonomik bağlarımızı da güçlendirmek. Bu amaçla birçok Balkan ülkesinde gerçekleştirdiğimiz ekonomik zirvelerle birçok iş bağlantısının önünü açtık. Şehrimizin de ekonomik büyüklüğünü gözler önüne serdik. Girişimlerimiz sonucu gördük ki Bursa gerçekten bu bölgeler için dikkat çekici bir kent” dedi.

BALKANTÜRKSİAD’ın Bursa merkezli ulusal bir dernek olma yolunda da dev bir adım attığını da açıklayan Dr. Onur, şunları sıraladı:  “Üye sayımız da bu doğrultuda sürekli artıyor. Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşları arasına girme yolunda ilerliyoruz. Geçtiğimiz günlerde İstanbul şubemizde ilk toplantımızı yaptık. Ankara ve İzmir’de de şubeleşme çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz.  Bursa’yı Balkanların başkenti yapmak için yola çıktık. Hedefimiz BALKANTÜRKSİAD’ın faaliyetlerini ülke genelinde ve tüm Balkan coğrafyasına yaygınlaştırmak.”

BALKANTÜRKSİAD’ın önemli bir STK olduğuna değinen AK Parti İl Başkanı Torun da, “Bursa Balkanlardan, Kafkaslardan ve Anadolu’nun birçok bölgesinden tarih boyunca göç almış önemli bir istasyon.  Birçok kültürü içinde barından, harmanlayan bir yer. Gerçekten burada yaşayanlar olarak çok şanslıyız. Balkan kökenli iş adamlarımızın kurduğu BALKANTÜRKSİAD’ı gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.