Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

Başarılı Kursiyerlere Sertifikalarını Başkan Dündar Verdi

14 Mart 2013
Başarılı Kursiyerlere Sertifikalarını Başkan Dündar Verdi için yorumlar kapalı
Başarılı Kursiyerlere Sertifikalarını Başkan Dündar Verdi

AB Hibe Destek Proje Kursunu Bitirenler Sertifikalarını Aldı

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Avrupa Birliği Hibe Destek Projeleri’nden yararlanmak için proje hazırlama yöntemlerinin öğretildiği kursu başarıyla tamamlayan personele, Seyyid Usül Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle sertifikalarını verdi.

Bursa-Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) desteği ile özel bir danışmanlık firması tarafından gerçekleştirilen ve 5 gün süren kursa, Osmangazi Belediyesi’nin farklı birimlerinde çalışan 15 kursiyer katıldı. Avrupa Birliği’nin hibe destekleme kaynaklarından yararlanmak için proje geliştirme, hazırlama ve yazım tekniklerinin öğretildiği programa katılan kursiyerler, özel (KİBU) Kurumsal Kaynak Geliştirme Merkezi Eğitmeni Gökhan Kılınç nezaretinde gerçekleştirilen, personelin kapasite geliştirme eğitimlerini başarıyla tamamladı.

Eğitimlerinin sonunda birer proje hazırlayan kursiyerlere sertifikalarını, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar verdi. Seyyid Usül Kültür Merkezi’nde düzenlenen sertifika törenine katılan Dündar, kursiyerler tarafından hazırlanan ve ağırlıklı olarak Bursa turizmine katkı sağlamayı hedefleyen örnek proje çalışmalarını dikkatle izledi. Katıldıkları program sayesinde, AB Hibe projesi hazırlama ve geliştirme yöntemlerini öğrenerek hazırladıkları başarılı örnek projeler için kursiyerleri kutlayan Başkan Dündar, “Arkadaşlarımız, hazırlayacakları projelerle hem kentimize ve insanımıza değer katacak, hem de var olan bir kaynağı kullanmış olacaklar. Kendilerini kutluyorum” dedi.

Ülkemizin, yakaladığı gelişme hızıyla birlikte adım adım farklı bir noktaya gittiğini, bu gelişmişlikle birlikte istek ve hedeflerinde geliştiğini ifade eden Dündar, “Son günlerde kentimizde turizm konusunda bir yatırım hamlesi olduğunu görüyoruz. Turizm gelişen bir sektördür. Aldığınız bu eğitimin ardından sizlerin hazırlayacağı projelerle, kentimizin tarihi ve kültürel mirasını dünyaya en iyi şekilde tanıtacak yöntemleri bulup geliştireceğinize inanıyorum. Sizlerin bu alandaki başarıları, aynı zamanda yaşadığımız kent ve çalıştığımız kurum açısından da büyük bir kazanım diye düşünüyorum. Sizleri kutluyorum” dedi. Dündar, daha sonra başarılı olan kursiyerlere sertifikalarını verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.