Havadis16.com - 22 Mayıs 2018, Salı

Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar ile birlikte açıklamalar yapıyor.

16 Temmuz 2016
Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar ile birlikte açıklamalar yapıyor. için yorumlar kapalı
Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar ile birlikte açıklamalar yapıyor.

Milletimin tüm fertlerine bayrakları ile dimdik ayakta duran tüm vatandaşlarımın alnından öpüyorum.

Bu kalkışmaya karşı duran komutanlarımıza teşekkür ediyorum. Kahramanca savaşarak hayatlarını ortaya koyan, tüm emniyet mensuplarımızı kutluyorum.

Bu olay Türk milletinin demokrasi konusunda ne kadar önemli olduğunu tüm dünya gördü.

Hele hele köprüyü kesen, o tankların üstüne çıkan önüne yatan tüm şehitlerimizi bu millet asla ama asla unutmayacaktır. Bu günümüzde bizi arayan dost ülkelere teşekkür ederiz.

Toplam 2839 çeşitli rütbede subay, asker gözaltına alınmıştır. 161 şehidimiz vardır.

Değerli basın mensupları işin birinci safhası burada sona ermiştir. Bundan sonra bir yandan vatandaşlarımız normal hayatlarını sürdürürürken ülkemize karşı gereken misliyle yapılacaktır. Biz yolumuza aynı kararlılıkla devam edeceğiz.

Tekrar milletimize geçmiş olsun diyor, 15 Temmuz demokrasi bayramımız hayırlı olsun. Milletimizi yine bu akşam bayraklarıyla meydanlara akmasını bekliyorum.

Arkadaşlar tutuklamalar, gözaltılar devam ediyor. İşlenen bu suçun karşılığı hukuk sisteminde, yargı siteminde açık ve seçik tanımlanmıştır. Bilindiği gibi idam cezası Türk adaletinden çıkarılmıştır. Bugün meclisimiz toplanacak ilave ne gibi tedbirler alınacaksa, ne tür hukuki tedbirler alınacaksa bunu çalışacağız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.