Havadis16.com - 21 Haziran 2018, Perşembe

Başbakan Binali Yıldırım’ın kabine revizyonu açıklaması bekleniyor

19 Temmuz 2017
Başbakan Binali Yıldırım’ın kabine revizyonu açıklaması bekleniyor için yorumlar kapalı
Başbakan Binali Yıldırım’ın kabine revizyonu açıklaması bekleniyor
İnternethaber.com sitesinde yer alan habere göre;
ANKARA kabine revizyonu haberlerine kilitlendi. Başbakan Binali Yıldırım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Hangi bakanlar değişiyor yeni bakanlar kimler olacak? Başbakan Binali Yıldırım’ın son dakika kabine revizyonu açıklaması bekleniyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine saat 12.00’da Beştepe’ye giden Başbakan Binali Yıldırım’ın kabine revizyonuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor. Kabine revizyonu ile kimler gidecek kimler gelecek sorularının yanıtı bekleniyor.
Açıklamanın saat 13.00’da olacağı bildirilmişti ancak görüşme uzadığı için son dakika açıklama da gecikti. Yıldırım’ın birazdan Kulliye’de medya önüne çıkması bekleniyor. Kabine revizyonuna ilişkin olacağı düşünülen açıklamayı bu haberde canlı olarak bulacaksınız.Bakanlar Kurulu’nda bu hafta mini revizyon olacağı beklentileri vardı. Revizyonun merkezinde ise Ekonomi yönetimi var. Saat 12.00’da programda olmamasına rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanı Beştepe’ye davet etme sebebi de bu revizyondu. Binali Yıldırım’ın yarın Kıbrıs’a gitmesi beklendiği için görüşme öne çekildi.
KİMLER GİDİCİ KİMLER BAKAN ALACAK? 
Ankara kulislerinde sürpriz görüşme sonrasında yanıtı merak edilen soru bu. Kabine değişiminin merkezinde ekonomi yönetimi bulunuyor. Ali Babacan’ın geri döneceği söyleniyor. Ekonomi dünyasının olumlu baktığı bu dönüşün sinyali cuma namazı ile gelmişti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.