Havadis16.com - 16 Ekim 2018, Salı

Başbakan Eskişehir’de özel doktorunun ailesini ziyaret etti

23 Mart 2013
Başbakan Eskişehir’de özel doktorunun ailesini ziyaret etti için yorumlar kapalı
Başbakan Eskişehir’de özel doktorunun ailesini ziyaret etti

Eskişehir’de bulunan Başbakan Erdoğan, önce  Eskişehir- Konya Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattının açılışını yaptı,  ardından özel doktoru Mücahit Öztürk’ün babası  ve Hakka Hizmet Vakfı Eskişehir Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Öztürk‘ü evinde  ziyaret etti, son olarak da  Kültür Başkenti Programına katıldı.

Açılış töreninin ardından akşam saatlerinde Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Eskişehir‘in kanaat önderlerinden Öztürk’ün Alanönü Mahallesi Topçu Sokak Duygu Apartman’ındaki evine gelen Erdoğan, burada mahalle sakinlerinin sevgi gösterileri ile karşılandı.

Başbakan Erdoğan yaklaşık bir saat Öztürk’ün evinde kaldı. Ziyaret  bitiminde evden ayrılırken de mahalle sakinleri sevgi gösterilerinde bulunup sıkıntılarını aktardılar.Ziyaret sonrası Ali Rıza Öztürk görüşme hakkında verdiği bilgide şunları söyledi:

 “Görüşmemiz; bir devlet yönetiminde olan koskoca Başbakan’ın mütevazı olarak bir hocaefendinin evini ziyaret etmesi. Bizim için bir büyük bir şeref, bizim için unutulamayacak bir gündür.Allah razı olsun. Oğlum profesör, Başbakan’ın özel doktoru. Dolayısıyla biz onu ziyarete gidecektik oteline; o bize kadar geldi. ‘Onlar yaşlı, ben oraya kadar geleyim’ demiş. Bizim için büyük bir şeref oldu, sürpriz oldu gelmesi. Allah selamet versin. Cenabı Allah böylelerini milletimizin başından eksik etmesin. Hizmetlerini Allah bereketlendirsin. Allah düşmandan korusun; vatana, millete kim hizmet ediyorsa A’dan Z’ye hangi siyasi düşünce vatana hizmet ediyorsa Cenabı Allah hepsine sıhhat selamet versin.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.