Havadis16.com - 18 Aralık 2018, Salı

Basın sektöründeki sorunları takip ediyoruz

24 Nisan 2014
Basın sektöründeki sorunları takip ediyoruz için yorumlar kapalı
Basın sektöründeki sorunları takip ediyoruz
Başbakan Yardımcısı Arınç, Medya İhtisas Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Kenan Macit’i kabulünde, “Basın sektörünün içinde bulunduğu, karşı karşıya geldiği sorunları takip ediyoruz” dedi.
 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Medya İhtisas Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Kenan Macit ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Başbakanlık Merkez Bina’daki kabulde konuşan Arınç, pek çok kuruluşun üye olduğu Federasyonun yakın zaman önce kurulduğunu anımsattı.

Federasyona eklenecek medyayı temsil eden yeni kuruluşlar bulunduğunu belirten Arınç, Federasyonda basından tanıdığı değerli isimlerin görev yaptığını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Muhabirleri, Başbakanlık Muhabirleri, Uluslararası Radyocular Birliği Derneği, Avrupa Gazeteciler Derneği gibi kuruluşların Federasyona katıldığını ifade eden Arınç, “Önemli bir kuruluş, ben Sayın Başkana ve arkadaşlarına başarılar diliyorum. Basın sektörünün içinde bulunduğu, karşı karşıya geldiği sorunları da genelde takip ediyoruz ama bunları sizden de duymak, yaptığınız çalışmaları veya bize olan teklifleriniz varsa bunları dinlemeyi de arzu ederiz” dedi.

Arınç, Federasyonun yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar diledi.

Medya İhtisas Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Macit de uzun zamandır Türkiye’deki medya sivil toplum kuruluşlarını bir çatı altında toplamak için çalıştıklarını, geçen yılın sonunda 7 bölge federasyonu, Ankara’da da Medya İhtisas Gazetecileri Federasyonu olmak üzere 8 federasyonun buluştuğunu anlattı.

Kendilerinin Gazeteciler Konfederasyonuna üye olduklarını anlatan Macit, “Ankara’da özellikle alanında ihtisaslaşmış derneklerin oluşumundan Medya İhtisas Gazetecileri Derneği oluştu, faaliyetlerimize başladık. Tabii ki sıkıntılarımız da oluyor. Federasyonumuzun hedefi özellikle çalışan gazetecilerin sorunlarını dile getirmek, tek çatı altında çözmek. Biz de biliyoruz ki bunun makamı sizin bulunduğunuz yer. Sizlerin sayesinde bu sorunlarımızın bir an evvel giderilmesini, yapılabilecek yasal düzenlemelerin sizin önderliğinizde gerçekleşmesini istiyoruz” diye konuştu.

Federasyona üye 18 dernek bulunduğunu ifade eden Macit, medyanın sorunlarını taslak halinde en kısa sürede Arınç’a sunmak istediklerini söyledi.

Kabul, basına kapalı devam etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.