Havadis16.com - 16 Ekim 2018, Salı

Başkan Bozbey ‘kaçamak’ yaptı

20 Mart 2013
Başkan Bozbey ‘kaçamak’ yaptı için yorumlar kapalı
Başkan Bozbey ‘kaçamak’ yaptı

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Nilüfer İlçe Kadın Kolları ve Bursa Aşçılar ve Pastacılar Odası iş birliğiyle hazırlanan ‘Başkanlar Mutfakta’ etkinliğinde Kaçamak yemeği yaparak, lezzet konusunda hünerini sergiledi.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, mutfaktaki başarısını da ocağın başına geçerek gözler önüne serdi. Bozbey, CHP Nilüfer İlçe Kadın Kolları ve Bursa Aşçılar ve Pastacılar Odası iş birliğiyle hazırlanan ‘Başkanlar Mutfakta’ etkinliğine katılarak, eski bir yemek olan ‘Kaçamak’ yaptı. CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli, CHP Bursa İl Başkanı Metin Çelik ve CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin ile birlikte Dernekler Yerleşkesi’ndeki Bursa Aşçılar ve Pastacılar Odası’nın uygulama mutfağında yemek yapan Bozbey,
profesyonel aşçılara taş çıkarttı. Eski bir lezzet olan pekmezli kaçamak yemeğini hem de tarif vererek hazırlayan Başkan Bozbey, tadına da ilk önce kendi baktı. Küçük yaşlarda annesinin kendilerine sıkça yaptığı yemeği çok sevdiğini ifade eden Bozbey, eski lezzetlerin unutulmaması gerektiğini vurguladı.
Etkinlikte Sena Kaleli bulgur pilavı, Metin Çelik menemen ve Özgür Şahin de pastırmalı kuru fasulye yaparak, mutfaktaki başarısını ortaya koydu. Yemeklerin hazırlanması sırasında renkli görüntüler ortaya çıkarken, pişirilen yemekler Konak Pazar Alanı’nda Çarşamba günleri kurulan köylü pazarındaki esnafa dağıtıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.