Havadis16.com - 11 Aralık 2018, Salı

BAŞKAN EDEBALİ KAR NÖBETİNDE

19 Ocak 2016
BAŞKAN EDEBALİ KAR NÖBETİNDE için yorumlar kapalı
BAŞKAN EDEBALİ KAR NÖBETİNDE

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, etkili olan kar yağışı nedeniyle ilçede sürdürülen yol açma çalışmalarını yerinde denetledi. ‘Daha ulaşılabilir Yıldırım’ hedefi doğrultusunda hizmetlerini aralıksız sürdüren Yıldırım Belediyesi, karla mücadele de örnek çalışmalara imza atıyor. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali gece yarısından sonra, ilçedeki yolların kapanmaması için teyakkuza geçen Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin yol açma ve tuzlama çalışmalarını yerinde denetledi. İlçe genelinde ulaşımda herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü söyleyen Başkan İsmail Hakkı Edebali, ” Daha ulaşılabilir Yıldırım için Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizle 24 saat boyunca çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın kar yağışından olumsuz etkilenmemesi için 4 adet kar küreme, 8 robot, 6 kepçe, 2 greyder, 1 tuz nakil aracı, 1 yükleme aracı ve 100 kişilik personelimizle kapanan yollara anında müdahale ediyoruz” dedi.

 

EKİPLER ANINDA MÜDAHALE EDİYOR

Yıldırım’da geçen sene olduğu gibi yapılan çalışmalarla bu sene de sorunsuz bir kış mevsimi geçirmek için gerekli tüm önlemlerin alındığının altını çizen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yoğun kar yağışı özellikle ilçemizin üst mahallelerinde ulaşımı aksatıyor. Merkezimizde 24 saat boyunca elektronik ortamda harita üzerinde çalışmalarımızı takip ediyoruz. Ekiplerimiz mahallelerimizde ara vermeden faaliyet gösteriyor, büyük bir gayretle çalışıyorlar. Hem kar küreme hem de tuzlama çalışmalarıyla ana arterleri trafiğe açık tutuyoruz” diye konuştu. Yollardaki buzlanmayla birlikte yaşanabilecek sorunların önüne geçmek için de tedbirler aldıklarını belirten Başkan Edebali, “Yıldırım Belediyesi olarak okullara, hastanelere ve muhtarlıkların tümüne 100’er torba tuz bıraktık. Vatandaşlarımızın ulaşım imkânlarını kolaylaştırmak için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

7/24 KESİNTİSİZ İLETİŞİM

Vatandaşların taleplerinin karşılanması amacıyla Yıldırım Belediyesi’ne 444 16 02 numaralı çağrı merkezi veya sosyal medya aracılığı ile gelecek şikâyetler doğrudan Yıldırım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne iletilecek. Buradan arazideki ekipler yönlendirilerek, sorunların en kısa sürede çözülmesi sağlanacak.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.