Havadis16.com - 17 Temmuz 2018, Salı

Başkan sağımda!

30 Mayıs 2014
379 kez okundu
Başkan sağımda! için yorumlar kapalı

 

Zaten öteden beri kendisinin basınla olan diyaloğu bilinen bir gerçek. Buna teknolojinin gelişimiyle  sosyal medyadaki  paylaşımlarını da ekledi. Bursa’da belediye başkanları içinde  sosyal medyayı en iyi kullanan kim? derseniz vereceğim cevap hiç düşünmeden Mustafa Bozbey olacaktır.

Üstelik öyle  uzaktan kumanda ile falan değil .Facebook  ve twitter de paylaşımlarını kendisi yapıyor. Ne basın danışmanı, ne özel kalem ne de bir başka biri…

Şimdi de selfi-ci.

Selfi akımı  ya da Türkçe  adlandırmayla öz çekim  yediden yetmişe herkesi sardı. Telefonu sadece görüşme için kullanan teknoloji özürlü biri olarak  bırakın normal çekimi , makineyi tersten tutup henüz bu çekimi yapamadığımı belirtmeliyim.

Ama maşallah büyüklerimiz benden daha başarılı ve ilgili çıktı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Erdoğan’ın da basına yansıyan ve çok beğendiğim öz çekim fotoğraflarından sonra dün ziyaretine gittiğimiz Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de gördük ki bu akımın önde gelen  isimleri arasında yer almış.

Hem de müthiş!..

—-                          ___

Hayat Gazetesi ekibi olarak makam odasına girdiğimizde önce bizim muhabirimiz ile basın fotoğrafçısı toplu halde görüntüledi. Ardından Başkan “Durun durun dağılmayın,bir de ben çekeceğim” dedi.

Tabii ben önce anlamadım. Acaba dedim ünlülerin yaptığı gibi kendi  fotograf makinasıyla da çekim yapıp ileride sergi falan mı açacak diye düşündüm.

Meğer öyle değilmiş.

Masasından kaptığı gibi cep telefonunu  hepiniz arkama geçin dedi. Cep telefonunu önüne  alıp “Biraz sağa, biraz sola” talimatıyla selfisini gerçekleştirdi.

Tabii hepimizde bir şaşkınlık.

Durun facebook da ve twitter da paylaşayım”  dedi.

Fotografları atmakla kalmadı , altına da şunu yazdı:

“Cennet Hanım’ı sol yanıma aldım”

—                               —-

Hiç alakası yok.

Asıl o sağda kaldı.

Öz çekimden önce toplu halde  arkamızda yer alan yeşil zemin üzerine ” Gülümseyin Nilüfer’desiniz” yazılı fonun önüne dizilirken baktım Başkan Bozbey solumda kaldı.

Tanıyanlar bilir. Solum tersime gelir.

Eski ortağım Özlem Buğday Yağmur hep takılırdı:

” Arabasında bile direksiyon sola döndürmez, sağa kıvrılır.” Diye…

Ben de doğal olarak “Başkanım solumda kaldınız, sizi sağa alayım” dedim. Güldü ,“tabii tabii” dedi. Sağıma geçtiğinde de espriyi patlattı:

”Nihayet Cennet Hanım sola geldi”.

Bu espri altında kalır mıyım.?

”Yoo Başkanım sağımdasınız. Ne mutlu sizi sağda görmek” dedim.

Hep beraber gülüştük.

Güldük ama, kim bilir siyaset bu…  Zamanın ve şartların ne getireceği belli değil. Bir de bakmışız ki Başkan Bozbey ‘le sağda bir yerlerde yolumuz kesişmiş!..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.