Havadis16.com - 16 Aralık 2018, Pazar

BBP’den de veto

5 Haziran 2018
BBP’den de veto için yorumlar kapalı
BBP’den de veto

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği genel af, Cumhur İttifakı’nın bir diğer ortağı BBP’den de onay gelmedi. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Bahçeli’nin af konusundaki düşüncelerine saygı duyuyorum. Kendisine göre haklı endişe ve sebepleri var. Biz BBP olarak bir genel affı doğru bulmuyoruz” dedi.

Cumhur İttifakı’nın ortağı BBP’nin genel başkanı Mustafa Destici, Habertürk TV’de Didem Arslan Yılmaz’ın sorularını cevapladı.

Partisi içinde sadece kendisinin seçilebileceği bölgeden aday gösterilmesi konusunda eleştirilen Destici ”Cumhur İttifakı devam etmeli. Bu sistem oturana kadar. Ben devam etmesini istiyorum. Ruhunun devam etmesi lazım. Biz milletvekili pazarlığı içerisinde olmadık, memleket meselesi olarak baktık işe. Bu yeni sistemi gerekli olduğuna inanıyorsak bu sistem oturana kadar bu ittifakın içerisinde yer alacağız” ifadelerini kullandı.

“LİSTELERİ KENDİMİZ ÇALIŞTIK”

Destici, listeleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yapmadıklarını, kendilerinin hazırladığını ifade etti. Destici ”Biz Gizli kapaklı bir şey yapmadık. Listeleri kendimiz çalıştık onlara sunduk. Onlar da kendilerine göre bir çalışma yaptı, neticede bu listeler çıktı. Önce biz illeri verdik, bu illerde aday verebiliriz, ittifaka katkı sağlaya biliriz dedik. Onlar iller yerine isim istediler. Biz de illerin tamamıyla ilgili isim verdik” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.