Havadis16.com - 19 Aralık 2018, Çarşamba

BEDEN EĞİTİMCİLERİ EN İYİNİN PEŞİNDE

30 Ocak 2016
BEDEN EĞİTİMCİLERİ EN İYİNİN PEŞİNDE için yorumlar kapalı
BEDEN EĞİTİMCİLERİ EN İYİNİN PEŞİNDE

Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin daha nitelikli beden eğitimi öğretmeni yetiştirmeyi amaçlayan Avrupa Birliği projesinin, ilk toplantısı Bursa’da yabancı ülkelerden proje ortaklarının katılımı ile gerçekleştirildi. Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibesi sağlanan “Beden eğitimi öğretmen eğitiminde iyi uygulamaların incelenmesi: Avrupa Yaklaşımı” başlıklı AB projesinin birinci toplantısı 17-20 Ocak 2016 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirildi.  3 gün süren toplantıya proje ortaklarının temsilcisi öğretim üyeleri katıldı. Toplantıda, 34 Erasmus+ program ülkesinden uzmanların davet edileceği  ve iyi örnek ve uygulamaların paylaşılmasını amaçlayan eğitim faaliyeti ile proje sonunda basılması planlanan kitabın taslağı planlandı.

Limerick Üniversitesi’nden Prof.  Dr. Ann MacPhail  “Farklı ülkelerden uzman belirlerken oldukça zorlandık. Bu da kendi ülkemiz dışındaki meslektaşlarımızla işbirliğimizin ne kadar zayıf olduğunu göstermektedir. Projenin daha ilk günden özellikle beden eğitimi  öğretmen eğitimi alanında çalışan uzmanlar arası işbirliğini kuvvetlendirmeye yönelik etkisini bu şekilde hissettik” dedi. Çok verimli bir toplantı geçirdiklerini belirten proje koordinatörü Dr. Züleyha Avşar, ortakların ilk kez biraraya geldiğini ve beklenenin üzerinde oluşan pozitif bir sinerji ile çalışıldığını daha şimdiden ortaklar arasında yeni projeler için fikirler ortaya çıktığını belirtti.

Toplantıya, Uludağ Üniversitesi’nden Doç. Dr. Şenay Şahin, Doç. Dr. Erkut Tutkun, Dr. Züleyha Avşar, Okt. Özlem Şahin; Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Gıyasettin Demirhan,  Dr. Yeşim Bulca, Araş. Gör. Yılmaz Yüksel, Araş. Gör. Emre Bilgin, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mustafa Levent İnce, Pamukkale Üniversitesi’nden Dr. Deniz Hünük, İrlanda Limerick Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ann MacPhail, Dr. Eileen McEvoy, İtalya Padua Üniversitesi’nden Prof. Dr. Attilio Carraro, Dr. Erica Gobbi;  Çek Cumhuriyeti Liberec Teknik Üniversitesi’nden Dr. Petra Caplova ve Dr. Jaroslav Kupr ile Bursa Beden Eğitimi Öğretmenleri Derneği’ni temsilen beden eğitimi öğretmenleri Saip Aytuğ, Ferruh Argüden, Ayhan Akyüz, Ertan Dağaşan katıldı. Bir sonraki ulusötesi toplantının İtalya’nın Padua kentinde yapılmasına karar verildi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.