Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

BEGD’DEN BTB’YE ZİYARET

26 Ocak 2016
BEGD’DEN BTB’YE ZİYARET için yorumlar kapalı
BEGD’DEN BTB’YE ZİYARET

Bursa’da ekonomi alanında mesleklerini icra eden gazetecileri tek çatı altında buluşturan Bursa Ekonomi Gazetecileri Derneği (BEGD) Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri, şehrin dinamiklerini ziyaret ederek ortak akıl oluşturuyor. Bu kapsamda BEGD yönetimi BTB Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, BTB Meclis Başkanı Mehmet Aydın, BTB Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerini ziyaret etti. Ziyarette yakın gelecekte BTB ve BEGD arasında gerçekleştirilecek işbirlikleri masaya yatırıldı.

BEGD ÖNEMLİ BİR BİRİKİME SAHİP

BEGD’in yeni kurulmuş bir dernek olmasına rağmen uzun yılların getirdiği bir birikime sahip olduğunun altını çizen BEGD Başkanı Orhan Çelik, “Biz kalemimizi Bursa’dan yana kullanan gazetecileriz. İlk önceliğimiz yaşadığımız şehrimiz. Her anlamda kentimize değer katmak için bu şehrin gazetecileri olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız. Amacımız şehrin tüm dinamiklerini ortak payda olan Bursa için birleştirmek” ifadelerini kullandı. Çelik, 30 Ocak Cumartesi günü saat 15.00’te Yılmaz Akkılıç Basın Kültür Sarayı’nda ilkini gerçekleştirecekleri olağan genel kurulda BTB Başkanı Özer Matlı, BTB Meclis Başkanı Mehmet Aydın ve BTB üyelerini görmekten mutluluk duyacaklarını da sözlerine ekledi.

MATLI: ŞEHRİMİZ İÇİN HER ŞEYİ YAPMAYA HAZIRIZ

Bursa’nın deneyimli gazetecilerini ağırlamaktan dolayı memnun olduğunu dile getiren BTB Yönetim Kurulu Başkanı Matlı da, “Biz ‘Güvenli Gıdanın Başkenti’ sloganıyla herkese temas edecek bir şey söylüyoruz. Bunu gerçekleştirmek için de şehrimizin geleceğini hep birlikte konuşarak planlamalıyız. Bu yüzden bizi toplumla buluşturan size önemli görevler düşüyor. Ben ve arkadaşlarım şehrimiz için her şeyi yapmaya hazırız. Bursa’da tüm Türkiye’ye model olacak çalışmalara imza atabiliriz” diye konuştu. BTB Meclis Başkanı Mehmet Aydın da Orhan Çelik başkanlığındaki BEGD yönetimine tebriklerini dile getirdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.