Havadis16.com - 21 Temmuz 2018, Cumartesi

Belediye’ye ‘Altın Karınca’ ödülü

4 Ekim 2016
Belediye’ye ‘Altın Karınca’ ödülü için yorumlar kapalı
Belediye’ye ‘Altın Karınca’ ödülü

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Marmara Belediyeler Birliği (MBB) tarafından bu yıl 6.’sı gerçekleştirilen ‘Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’ yarışmasında, ‘Uğur Böceği Kültür Merkezi’ projesi ile birincilik ödülüne layık görüldü.

Conrad İstanbul Bosphorus Otel’de yapılan törene; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, MBB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve birliğe üye belediyelerin başkanları katıldı.

MBB tarafından geleneksel hale getirilen ödül töreninde; ‘Afet Yönetimi’, ‘İmar Şehircilik ve Estetik’, ‘Kurumsal Yönetim ve Gelişim’, ‘Kültür ve Sanat’, ‘Toplum Düzeni ve Sosyal Hizmetler’, ‘Ulaşım ve Altyapı Hizmetleri’, ‘Yeşil Alan ve Çevre Yönetimi Hizmetleri’,

‘Ar-Ge ve İnovasyon’ gibi kategorilerde 80 belediyeye ödülleri takdim edildi.

Mustafakemalpaşa Belediyesi de törende kültür-sanat kategorisinde ödül kazandı.

Mustafakemalpaşa Belediyesi bünyesinde 7 yıldır vatandaşlara bir çok branşta mesleki ve kültürel eğitim kursları veren Uğur Böceği Kültür Merkezi yarışmada birinci oldu.

 

‘Örnek çalışmalar sürecek’

 

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, merkez çalışanlarının da hazır bulunduğu törende Altın Karınca Ödülü’nü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin elinden aldı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, yapılan çalışmaların takdir görmesinin motive edici olduğunu söylerken yeni projeler için de sorumluklar getirdiğini belirtti.

Uğur Böceği Kültür Merkezi’nin tek hedefinin yaşam boyu eğitime katkı sunmak olduğunu dile getiren Başkan Kurtulan; ” Sosyal hayata güç katan bu organizasyon aynı zamanda mahalle kültürünü yaşatıyor. Özellikle kadınlarımızın kurslara gösterdiği ilgi bizleri memnun ediyor. Toplumda eğitimli, katılımcı ve bilinçli bireyler yetiştirilmesine katkı sağlayan Uğur Böceği Kültür Merkezi, üretmeyi ve paylaşmayı seven insanlar için yeniliklere açık bir şekilde aile ortamı olmayı sürdürecektir. Mustafakemalpaşa’nın her mahallesinde sosyal ve kültürel hayata renk katan bu merkezler, güçlü kurumsal yapısıyla örnek çalışmalara imza atmaya devam edecek. Değer gören çalışmalar bizleri yenilerini hazırlamaya şevk ediyor. Tüm çalışanlarımızı ve projelerde emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.