Havadis16.com - 21 Mart 2018, Çarşamba

Bereket Sofrasına buyurun…

2 Aralık 2016
Bereket Sofrasına buyurun… için yorumlar kapalı
Bereket Sofrasına buyurun…

inegöl’de her cuma sabahı farklı bir camide düzenlenen ‘Bereket Sofrası’ Halk Günleri etkinliği, bu sabah Halitpaşa Camisinde gerçekleştirildi.

İnegöl’de artık bir gelenek haline gelen, birlik ve beraberliğin artması ve vatandaşlar ile kucaklaşma adına düzenlenen Bereket Sofrası etkinlikleri devam ediyor. Ramazan bayramı sonrası yaşanan 15 Temmuz darbe girişimi ve devamında 27 gün boyunca tutulan demokrasi nöbetlerinin ardından Ekim ayı itibariyle yeniden başlayan Bereket Sofrası Halk Günleri etkinliği, bu hafta Halitpaşa Camisinde kuruldu. Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yanı sıra Başkan Yardımcısı Adil Kansu, AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel, Belediye Meclis Üyeleri ile AK Partili yöneticilerin hazır bulunduğu Bereket Sofrasına, Halitpaşa Cami cemaati yoğun ilgi gösterdi.

GÜZEL BİR ŞEHİRDE YAŞIYORUZ

İnegöl’den söz ederek sürdürdüğü konuşmasında güzel bir şehirde yaşadığımıza vurgu yapan Aktaş, “Her yerin eksik ve aksakları olur. Muhakkak bizim ilçemizin de eksikleri vardır. Ama Allah’a hamdolsun biz çok güzel bir memlekette yaşıyoruz. Bu memlekete de hep beraber sahip çıkmamız lazım. Sokağıyla, camisiyle, temizliğiyle, çöpüyle… Nasıl ki hırsızlık yapmak günahsa, aynı şekilde çöpünü zamansız çıkarmak, aracını yanlış park etmek de günahtır” ifadelerinde bulundu.

BİRLİK BERABERLİK MESAJI
Konuşmasının sonunda ülke ve dünya gündemine de değinerek birlik beraberlik mesajı veren Aktaş, şöyle konuştu: “Ülkemizde ve dünyada olup bitenleri görüyorsunuz. Özellikle Ortadoğu’da, Suriye’de, Irak’ta bir mücadele veriliyor. Bu günlerde birlik ve beraberliğin önemi daha da artıyor. Kurulan bu bereket sofralarının da başlıca amaçlarından biri birlik ve beraberliktir” dedi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.