Havadis16.com - 21 Ocak 2019, Pazartesi

BESOB Genel Kurulu 6 Mayıs Pazar günü yapılacak

2 Nisan 2018
BESOB Genel Kurulu 6 Mayıs Pazar günü yapılacak için yorumlar kapalı
BESOB Genel Kurulu 6 Mayıs Pazar günü yapılacak

 

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Arif Tak, Ocak ayında başlayan ve bu gün itibariyle tamamlanan 104 odanın genel kurullarını değerlendirdi. Tak, 6 Mayıs 2018 tarihinde yapılacak BEBOB Genel Kuruluna yeniden aday olduğunu da açıkladı.

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Arif Tak ve yönetim kurulu üyeleri basın mensuplarıyla bir araya geldi. BESOB Yönetim Binasında yapılan basın toplantısında Birlik Başkanı Arif Tak, odaya bağlı 104 odanın genel kurullarını ve ülke gündemini değerlendirdi.

Konuşmasına Zeytin Dalı Harekatında şehit düşen askerler rahmet, gazilere şifa dileyen BESOB Başkanı Arif Tak, “Hükümetimizin bizimle ilgili aldığı önemli tedbirler sayesinde ayakta kalmaya devam ediyoruz. Kahraman ordumuzun terörle ilgili aldığı kararlardan geri adım atmadan tatbik edilmesi türk esnaf ve sanatkârlarını fevkalade onurlandırmıştır. Terörle mücadelede ve Afrin’deki zeytin dalı operasyonunda söz konusu başarıların elde edilmesi sırasında şehitlerimiz ve gazilerimiz olmuştur. Kahraman şehitlerimize Allah tan rahmet diliyoruz. Kahraman gazilerimize acil şifalar temenni ediyoruz. Yaklaşık 30 yıldır terörle boğuşan milletimiz hükümetimizin kararlı duruşu neticesinde milletimizin bu illetten kurtulacağı inancındayız. Hükümetimize teşekkür ediyoruz. Türk esnaf ve sanatkârları olarak hükümetimize her türlü desteğimizi devam ettireceğiz. Bursa’mızda en büyük sivil toplum kuruluşu olan esnaf ve sanatkârlar olarak birlik ve dayanışmayı en iyi şekilde uyguluyoruz. Çünkü bu uygulama ahilikten gelen bir kültürdür” dedi

BURSA’DA İŞSİZLİK ORANI YÜZDE 6

Siyasi istikrarın, ekonomik istikrarı getirdiğine dikkat çeken BESOB Başkanı Arif Tak, Bursa’da işsizlik oranının yüzde 6’larda olduğunu açıkladı ve “ Siyasi istikrar ederse ekonomik istikrar kendiliğinden gelmektedir. 2017 yılında 9 bin 828 işyeri açılmış, 3 bin 547 işyeri kapanmıştır. Bu rakam ekonominin yolunda gittiğini göstermektedir. Belediyelerimizin hizmetleri genelde memnuniyet verici.  Bu hizmetler ekonomiye olumlu katkı sağlamaktadır. Hükümetimize ve belediyelerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

 BESOB GENEL KURULU 6 MAYI 2018’DE

Odalardaki genel kurul sürecini de değerlendiren BESOB Başkanı Arif Tak, Birlik genel kurulunun ise 6 Mayıs 2018 Pazar günü yapılacağını açıkladı. Tak, “ 2014 seçimlerinden bugüne kadar tam 4 yıl geçirdik. 4 yıllık dönem içerisinde Bursa’mızda esnaf ve sanatkârlar olarak olumlu yıllar yaşamamıza rağmen olumsuzluklarda olmuştur. Her şeye rağmen kesimimiz dimdik ayakta durmuş birlik ve dayanışma konusunda toplumda örnek olmuşuzdur. Teşkilatımız 2018 yılına seçimlerle başlamış ve 104 meslek odamız Ocak, Şubat ve Mart aylarında seçimlerini tamamlamıştır. 14 odamızda başkanlar ve yönetimler değişmiştir. Seçimlerde hiçbir olumsuzluk yaşanmamış alınan güvenlik tedbirleri dolayısıyla; Sayın Valimiz İzzettin Küçük, Emniyet Müdürümüz Osman Ak ve personel kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Üst kuruluş olan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği seçimleri 6 Mayıs 2018 Pazar günü yapılarak seçimlerde Bursa ayağı tamamlanmış olacaktır. 104 meslek odamızda 778 delege oy kullanacaktır. Her bir delege aday olma hakkına sahiptir. Aday olmak isteyenler için ortam müsait, zaman var. Ben niye aday olmadım diye pişmanlık duyulmasın. Bizde yönetim olarak bir değerlendirme yaptık ve yeniden aday olmaya karar verdik. 104 odamızın 51 tanesi merkezde, 53 tanesi ise ilçelerde görev yapmaktadırlar. Birlik olarak, odalarımızın başkanlarına, yönetimlerine çalışan personellerine teşekkür ediyoruz ve bundan sonra yapılacak hizmetlerde başarılar diliyoruz” dedi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.