Havadis16.com - 10 Aralık 2018, Pazartesi

BESOB’ta kongre heyecanı başladı

8 Ocak 2018
BESOB’ta kongre heyecanı başladı için yorumlar kapalı
BESOB’ta kongre heyecanı başladı

Bursa Lokantacılar Kebapçılar, Köfteciler ve Benzeri Esnaf Odası Başkanı Arif Tak, kendi odasında güven tazeleyerek, Türkiye’de 49 yıl boyunca oda başkanlığı yaparak rekora imza attı. Yaklaşık 70bin kayıtlı üyesi bulunan Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde kongre süreci başladı. BESOB’a bağlı 104 odanın seçime gideceği süreç Keles Esnaf ve Sanatkarlar Odasının seçimleri ile başladı.

Seçim heyecanı dünde,  Bursa Berberler Esnaf Ve Sanatkarlar Odası,  Bursa Tekel Gazete Bayileri Ve Şans Oyunları Esnaf Odası, Bursa Oto Tamircileri Esnaf Ve Sanatkarlar Odası, İnegöl Berberler Ve Kuaförler Esnaf Ve Sanatkarlar Odası, Bursa Lokantacılar Kebapçılar, Köfteciler ve Benzeri Esnaf Odası, Bursa Kasaplar Esnaf Odası, Kestel Minibüs Kamyon Şoför Ve Otomobilciler Esnaf Odalarının seçimleri ile devam etti.

 Dünkü seçimleri farklı kılan bir özellikte BESOB Başkanı Arif Tak’ın Bursa Lokantacılar Kebapçılar, Köfteciler ve Benzeri Esnaf Odası seçimlerine tek aday olarak girip güven tazelemesi.  BESOB Başkanı Arif Tak, bu kongre ile yeniden  seçilerek tarihi bir rekora da imza atmış oldu. 1968 yılından beri başkanlığını yürüttüğü odanın seçimlerinde teşekkür konuşması yapan Arif Tak, “49 yıldan beri bize güvenerek Başkanlık görevini bize veriyorsunuz. Başkanlığımızın ilk yıllarında başkasının yerinde kiracıyken kendi paramızla bina sahibi olduk. Başta BESAŞ olmak üzere birçok şirketlerle ortaklığımız var. Gelirlerimizi sağlıyoruz. Sizden aldığımızı yine size veriyoruz. Siz oda üyelerimize her türlü imkanları sağlıyoruz. Sağlamaya devam edeceğiz.’’ Dedi.

Birlik Başkanı Tak, aynı zamanda dünkü Bursa Berberler Esnaf Ve Sanatkarlar Odası ve Bursa Oto Tamircileri Esnaf Ve Sanatkarlar Odalarının seçimlerine katılarak buralarda yaptığı konuşmalarda,  esnafın birlik ve beraberliğine atıfta bulunarak, “Esnaf toplumun öncüsüdür. Birliğimizi beraberliğimizi sürdürerek sıkıntılara göğüs geriyoruz. Bizler kendimize ve devletimize sahip çıkarsak güçlü oluruz. Bütün gücümüzle siyasi ve ekonominin istikrarına sahip çıkmalıyız. Birbirimize destek olalım.“dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.