Havadis16.com - 13 Aralık 2018, Perşembe

Bilal Erdoğan ilk kez konuştu… İddialara yanıt verdi

23 Ekim 2015
Bilal Erdoğan ilk kez konuştu… İddialara yanıt verdi için yorumlar kapalı
Bilal Erdoğan ilk kez konuştu… İddialara yanıt verdi

 

TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, ilk kez bir televizyonda canlı yayına çıkarak soruları yanıtladı. Erdoğan, hakkındaki iddiaları yanıtlarken,  özel yaşamından, ABD’deki eğitimine kadar pek çok konuda bilinmeyen onlarca soruya cevap verdi. Erdoğan, kaçtı iddialarına da sert çıktı.

TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, A Haber canlı yayınında kariyeri, yaşamı ve siyaset anlayışı hakkında bilgi verdi. Kasımpaşa’da çok güzel geçen bir çocukluğun ardından 8 yıl yatılı olarak İmam Hatip Lisesi’nde eğitim gördüğünü söyleyen Erdoğan, üniversite eğitimi için Boğaziçi’ni hedeflediğini;

Hedef de ben değilim. Burada maksat ülkenin Cumhurbaşkanı’na zarar vermek ancak katsayı sorunu nedeniyle yüksek öğrenimini ABD’de sürdürmek zorunda kaldığını ifade etti.  Bu dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cezaevi dönemi başladığını, cezaevi girişinde de kendisiyle vedalaşamadığını anlatan Bilal Erdoğan, bu durumun kendisini bir hayli etkilediğini söyledi.  ABD’de çok başarılı bir eğitim dönemi yaşadığını, 4 yıllık üniversiteyi çift ana dal yaparak 3 yılda bitirdiğini, ardından da Harward Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi yaptığını söyleyen Erdoğan, bu dönem zarfında Yunan bir profesörle Kıbrıs sorununu çalıştığını ardından da Dünya Bankası’nda danışman olarak çalıştığını ifade etti.

“İTALYA’YA KAÇMADIM”

Twitter fenomeni Fuat Avni’nin ortaya attığı İtalya’ya kaçtığı iddialarına da cevap veren Erdoğan, kaçmadığını eğitimi tamamlamak için gittiğini ve tekrar İstanbul’a döndüğünü söyledi. Erdoğan, “Salih Bey şimdi neredeyiz? İstanbul’dayız. Bayramda da buradaydım. Hologramla beni buraya ışınlamadılar.Ben vatanımdayım benim başka vatanım yok. Kaçmadım, buradayım.” diye konuştu. İşte Bilal Erdoğan’ın açıklamalarından bazı satır başları; 17-25 Aralık polis operasyonlarıyla ilgili de konuşan Bilal Erdoğan, cemaatin polis ve yargıdaki uzantıları yardımıyla kendilerine alçakça bir kumpas kurulduğunu söyledi.

TÜRGEV’İN YURT HİZMETİ

TÜRGEV, kız çocuklarına yuva oluyor. Eğitim alanında destekte bulunuyor. Babamı cezaevine uğurladığımız günü unutamam. Babamla vedalaşamadım.  Aileler güveniyor bize. Ailenin mimarı ailedir. Kadının toplumdaki yer merkezi. Onun için bu girişimin uzun vaadede kadına ve anneye vizyon katacağını düşünüyorum. Uluslararası çalışmalar yapıyoruz.

TÜRGEV ÜZERİNDEN YIPRATMA

TÜRGEV’e yapılan saldırıların hedefi TÜRGEV değil. Ciğercide çektirdiğimiz hatıra fotoğrafına DAEŞ iftirası yapıyorlar. Utanmıyor mu siyasetçiler iftira atıyorlar? Hedef de ben değilim. Burada maksat ülkenin Cumhurbaşkanı’na zarar vermek. Benim dokunulmazlığım yok. Kılıçdaroğlu tazminat ödeyecek.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.