Havadis16.com - 20 Eylül 2018, Perşembe

BİLGE EVİNE BİR YENİSİ EKLENİYOR

1 Mart 2016
BİLGE EVİNE BİR YENİSİ EKLENİYOR için yorumlar kapalı
BİLGE EVİNE BİR YENİSİ EKLENİYOR

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın 2014-2019 çalışma dönemi için açıkladığı 16 vizyon proje arasında yer alan ‘Bilgi Evleri’ne bir yenisi daha ekleniyor. Başta, ilköğretim çağındaki çocukların okul dışı eğitimlerine destek olmak amacıyla hayata geçirilen, aynı zamanda her yaştan insanın faydalanabileceği Bilgi Evleri’nin üçüncüsü olan Hüdavendigar Bilgi Evi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Temel atma törenine Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer, 22. Dönem Bursa Milletvekili Faruk Ambarcıoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, muhtarlar ve davetliler ile çok sayıda mahalle sakininin katıldı.

 

Temel atma töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “2014-2019 çalışma dönemi için açıkladığımız 16 Vizyon Proje içerisinde yer alan Bilgi Evleri, birkaç mahalleye hitap eden, öncelikle oradaki gençlerin, çocukların, öğrencilerin istifade edeceği, ders dışı vakitlerini dolu dolu geçirebilecekleri güzel mekanlar oluyor. İçerisinde spor salonu, masa tenisi salonu, soyunma odası, depo birimleri, atölyeler, çok amaçlı salon, revir, bilgisayar salonu, kütüphane ve aile rehberlik merkezi yer alacağı Bilgi Evleri projemizin amacı, her yaştan insanın gelip gününü verimli bir şekilde geçireceği güzel mekanlar kazandırmak” diye konuştu.

 

Hüdavendigar Mahallesinde inşa edilecek olan Bilgi Evi’nin, hizmete açılan Demirkapı ve Mehmet Akif Mahallelerinin ardından yapılan üçüncü proje olduğunu ifade eden Başkan Dündar, “Çocuklarımızın daha başarılı bir eğitim almasının önünü açmayı hedeflediğimiz Bilgi Evleri’nde, okula katkı olması için kurslar, sosyal ve kültürel faaliyetlerde gerçekleştirilecek. Projenin gerçekleştirilmesi için 1074 metrekare alan kamulaştırdık. Yapımı için 1 milyon 963 bin TL kaynak kullanılacak ve bir yılda tamamlanacak. Bizim, projelerin büyük ya da küçüklüğünden çok, mahallelerde, vatandaşlarımızın yanında olmak, onların talep ve isteklerine cevap verebilmek önemli. Bu hedef doğrultusunda yürüttüğümüz çalışmalarımıza, bu güne kadar olduğu gibi bundan sora da devam edeceğiz. Yapılan her hizmet mahallelerimize, dolayısıyla Osmangazi’mize bir değer katacak” dedi.

 

  1. yüzyılın bilgi çağı olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer de, Osmangazi Belediyesi’nin mahallelere kazandırdığı Bilgi Evleri’nin, öğrencilerin 7/24 faydalandıkları birer merkez olduğunu söyledi. Kendisi de matematik öğretmeni olan 22. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili Faruk Ambarcıoğlu ile Muhtar Mustafa Pala da yaptığı hizmetler için Başkan Dündar’a teşekkür etti.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.