Havadis16.com - 13 Aralık 2018, Perşembe

Bir çocuk konuşur bir millet ağlar: Amca babamı gömeceklermiş

19 Ekim 2015
Bir çocuk konuşur bir millet ağlar: Amca babamı gömeceklermiş için yorumlar kapalı
Bir çocuk konuşur bir millet ağlar: Amca babamı gömeceklermiş

Hakkari Dağlıca’da şehit olan Eskişehirli Jandarma Astsubay Üstçavuş Turgay Topsakaloğlu, memleketinde son yolculuğuna uğurladı. Amca dediği bir yakının kucağında babasına son kez gözyaşları içinde el sallayan 7 yaşındaki çocuğun, “Amca babam ölmüş. Babamı gömeceklermiş amca” sözleri de yürekleri kasıp kavurdu.

Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmalarda, biri tabur komutanı yarbay olmak üzere 4 asker şehit olmuş, 5 asker de yaralanmıştı. Şehit olan askerlerden 34 yaşındaki Astsubay Üstçavuş Topsakaloğlu’nun acı haberi, dün akşam saatlerinde Çankaya Mahallesi Şehit Mustafa Yıldız Sokak’ta yaşayan babası Yakup Topsakaloğlu ve annesi Vasfiye Topsakaloğlu’na askeri erkan tarafından verilmişti. Evli ve 2 çocuk babası şehit Topsakaloğlu’nun naaşı, Hakkari’de düzenlenen askeri törenin ardından askeri uçakla Eskişehir’e gönderildi. Topsakaloğlu’nun al bayrağa sarılı tabutu, baba ocağında helallik alınmasının ardından cenaze namazının kılınması için Reşadiye Camii avlusuna getirildi.
Şehidin cenaze namazına, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, askeri erkan, diğer ilgililer, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ŞEHİT ANNESİ: “OĞLUM ÖLMEMİŞ GÜLÜYORDU”
Cenaze namazı öncesi anne Vasfiye Topsakaloğlu’nun feryatları yürekleri dağladı. Anne Topsakaloğlu, “Kimselere evlat acısı yaşatma Yarabbi. Sabır isteyeceğim. Düşmanlarımıza güldürmeyeceğiz kendimizi. Allah onları bildiği gibi yaksın, yaksın. Ölmemiş, yavrum ölememiş. Yavrum ölmemiş, gülüyordu. Yavrum yatmış gülüyor. Bomba patlasaydı da görmeseydim ne yapardım? Yine gördüm, ölmemiş benim yavrum, hiç ölmemiş. Sadece gülüyor yavrum. Allah bize sabır verecek inşallah. Sabır istiyorum, başka bir şey istemiyorum” dedi.

“SİZİ MAHSUS BİTİRDİLER YAVRUM”
Cenazenin askerlerin omzundan indirilerek top arabasına konulduğu sırada oğlunun al bayraklı tabutuna sarılarak gözyaşı döken acılı anne, “Yaktın bizi yavrum, yaktın bizi kuzum. Sizleri bitirdiler kuzum, sizleri bittirdiler. Mahsus bitirdiler yavrum. Bütün Eskişehir ayağa kalktı yavrum, kalk. Kalk da bir bakın kuzum kalk. Bu kadar da mı çok sevilirdin kuzum” diyerek feryatlarına devam etti.

7 YAŞINDAKİ ŞEHİT OĞLU: “AMCA BABAMI GÖMECEKLERMİŞ”
Şehidin top arabasına konulduğu sırada annesi Filiz Topsakaloğlu ile birlikte son kez babasına sarılan 7 yaşındaki Emir Kayra, gözyaşlarına boğuldu. Amca dediği bir yakının kucağında babasına son kez gözyaşları içinde el sallayan 7 yaşındaki çocuğun, “Amca babam ölmüş. Babamı gömeceklermiş amca” sözleri de yürekleri kasıp kavurdu.

HİÇBİR ŞEYDEN HABERSİZ BABASINI UĞURLADI
Ayrıca şehidin 3 yaşındaki kızı Beren Balım Topsakaloğlu da, annesinin kucağında gülümseyerek hiçbir şeyden habersiz babasını son yolculuğuna uğurladı.
Öte yandan, şehidin ağabeyi Gürkan Topsakaloğlu ve Ağrı Eleşkirt Kaymakamı kardeşi Tuncay Topsakaloğlu’nun da cenaze töreninde ayakta durmakta güçlük çektikleri görüldü. Acılı kardeşler, birbirlerinin koluna girerek Astsubay Çavuş Topsakaloğlu’nu son yolculuğuna uğurladılar.
Şehidin cenazesi, ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından askerlerin omzunda top arabasına konularak, Kanlıpınar Şehitliği’nde toprağa verildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.