Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

Bir daha sınır ihlali yapılırsa..?

6 Ekim 2015
Bir daha sınır ihlali yapılırsa..? için yorumlar kapalı
Bir daha sınır ihlali yapılırsa..?

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen güvenlik zirvesi sonrası yapılan açıklamada sınır bölgesinde her hangi bir ihlalin yaşanması durumunda atılacak adımların değerlendirildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilen güvenlik zirvesi sonrası, Başbakanlık Basın Merkezi’nden yayımlanan yazılı basın açıklamasında, şu ifadeler yer aldı: “Sayın Başbakanımızın başkanlığında Çankaya Köşkü’nde güvenlik toplantısı gerçekleştirilmiştir. Toplantıda Suriye’de yaşanmakta olan gelişmeler, Türkiye Suriye sınır bölgesindeki hava ihlalleri de dahil olmak üzere detaylı bir şekilde ele alınmıştır. Bundan sonra sınır bölgesinde her hangi bir ihlalin yaşanması durumunda atılacak adımlar değerlendirilmiştir.

NATO Konseyi’nde bugün yapılan görüşmeler ve sonrasında Türkiye ile dayanışma ifade eden açıklama memnuniyetle karşılanmıştır. Toplantıda Suriye ve Irak topraklarından ülkemize yönelen terör tehdidi ile yurt içinde sürdürülmekte olan terörle mücadele operasyonlarında gelinen son durum ayrıntılı bir şekilde görüşülmüştür. Vatandaşımızın güvenliğini sağlamak ve terör tehdidini bertaraf etmek için operasyonlar kararlılıkla devam ettirilecektir.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.