Havadis16.com - 10 Aralık 2018, Pazartesi

Bir Milli İrade RealiTEsi

6 Ocak 2016
Bir Milli İrade RealiTEsi için yorumlar kapalı
Bir Milli İrade RealiTEsi

Bursa Ak Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Alpaslan Yıldız’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli İradeyi ele aldığı ‘Bir Milli İrade RealiTEsi’ kitabı ücretsiz olarak okuyucuya ulaşmaya başladı. “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Başbakanlık dönem hatıratı olarak hediye edilmek üzere kitapçık haline getirilmiş görsel-belgesel niteliğinde bir çalışmadır. Kitap, tamamen zamana ve zemine uygun olarak değişen milli irade anlayışının özünü ve bu anlayışın günümüzde, “Erdoğan- Millet bütünleşmesi” haline dönüşümünü, milli iradenin sahibi olan milletimizin duygularıyla anlatılmaktadır” sözleriyle başlıyor Yıldız, kitabını anlatmaya…

Ve …Bu kitapçık, “Erdoğan- Millet bütünleşmesi”ne yakışır şekilde, Sayın Erdoğan’a Başbakanlık dönem hatıratı olarak hediye edileceği gibi, aynı zamanda milli iradenin olduğu her noktaya ulaşacak şekilde milli iradenin sahibi olan milletimize de hediye edilmiştir ve kesinlikle herhangi bir siyasi parti ya da seçim propagandası taşımamaktadır. Cumhurbaşkanımızın milletimize yapmış olduğu hizmetleri ve milli irade için verilen mücadele gerçeklerini milletimiz ile paylaşmak bu milletin bir evladı olarak görevimdi. Bende bu görevimi yerine getirdim.”diyor sohbete başlamadan önce.

BU KİTABI NEDEN YAZDINIZ ?

Aslında bu kitabın yazarı milletimiz ve Sayın Erdoğan’dır. Sayın Erdoğan’ın Milletimiz ile  beraber yazmış olduğu destanı biz sadece kaleme aldık. Bunu yazarken olmayan bir şeyi değil Milletimiz ile birlikte Sayın Erdoğan’ın birlikte yapmış olduğu büyük bir zaferin nasıl destana dönüştüğünü milletimizin duyguları ile kaleme aldık. Bu günlere kolay gelinmediğini ne tür zorluklar ve engellemelerle karşılaşıldığını genç  yeni nesillerin bilmesini ve milletimizin yaşanan süreci hatırlaması için bir anlamda referans kitap olması için kaleme aldık.

KİTABINIZIN SAYFA SAYISININ AZLIĞI VE RESİMLİ OLMASININ BİR NEDENİ VARMI ?

Biz bu zoru başarmaya çalıştık, bu kitaptaki amacımız kitabın gereğinden fazla çok yazı ve sayfalar olması yerine, süreci milletimizin duyguları ile en az cümle ve en vurucu sözlerle ifade etmeye çalıştık.Bu gün okumayı sevmeyen veya okuma alışkanlığı az olan insanlarımızın bile okumalarını teşvik etmek amacı ile kısa, net ifadeler ve bu ifadeleri destekleyen resimlerle görsel belgesel niteliğinde bir eser kaleme aldık.

Sayın Erdoğan hakkında elbette birçok kitap yazılmıştır, ama biz burada sayın Erdoğan’ın hayatını değil ,Türk siyasi tarihinde MİLLİ İRADE‘yi  ve sayın  Erdoğan‘ın 27 MAYIS darbesinin oluşturduğu korkak,ürkek ve yılgın  siyasetçi profilini nasıl kırarak MİLLİ İRADE’yi en iyi şekilde  nasıl temsil ettiğini anlattık.

KİTABINIZIN  KAPAĞI OLDUKÇA FARKLI DÜŞÜNÜLMÜŞ , KAPAKTA  NE İFADE EDİLİYOR?

Kitabımızın kapağında rahmetli Menderes, Sayın Erdoğan ve  milli iradeyi anlatan milletimiz var. Rahmetli menderes sağ seçmeni temsil eden bir lider olmasına rağmen sol eliyle halkı selamlamaktadır. Rahmetli Menderes millet için elinden geleni yapmasına rağmen 27 MAYIS darbesi ile adeta sağ kolu kırılarak sol kolu ön plana çıkarılmak istenmiştir ve  Anadolu’da kullanılan tabir ile milletin kolu kanadı kırılmıştır ,bir anlamda aslında milletin kolu kırılmıştır.

Gücünü sadece milletinden alan Sayın Erdoğan ise idam edilmeyi, ölmeyi ve öldürülmeyi dahi  göze alarak bugüne kadar gelmiş geçmiş siyasilerin yapamadığını yaparak bir anlamda da rahmetli Menderes’in de kırılan kolunun yerine de sağ ve sol her kesimden oy alabilen bir lider olarak  tüm vatandaşlarımı kucaklıyor ve selamlıyorum anlamına gelen her iki eli ile birlikte milleti selamlamaktadır.

KİTABINIZDA  MEDERESİN MİSYONUNU SAHİPLENEN BİR DEMİREL BİR ÖZAL DAN SÖZ EDİLMEMİŞ BU KONUDA NELER SÖYLEYECEKSİNİZ ?

Milletimiz hiçbir zaman tabela partilerine oy vermemiştir. Misyonlara ve Millete bakış açılarına oy vermişlerdir. Menderes’in misyonunu her parti sahiplenebilir, ancak bir şeye sahiplenmek için onun yolundan gitmek ya da onla örtüşmek gerekiyor. Geçmişte ülkemize hizmeti olan Doğru Yol partisi olsun, Anavatan Partisi olsun hepsi AK Parti iktidardayken de vardı. Milletimiz kırılmayı 367 krizinde gördü .

Elbette biz bu partileri yok saymıyoruz ,günümüzde Menderes’ in misyonunu sahiplenen partiler elbette vardır ancak bu misyonu sadece sahiplenmek midir? Menderes’in misyonuna sahip çıkmak mı yoksa milli iradenin çıkışı olan Adnan Menderes’in benimsediği felsefeye sahip çıkarak günümüzde millet ile beraber hareket etmek midir.?

SİZ KİTABINIZ DA CUMHURUN BAŞKANINA TEŞEKKÜR EDERİZ DİYEREK ACABA DEVLET BAŞKANLIĞI İÇİN BİR MESAJMI VERİYORSUNUZ ?

Benim yada bir başkasının bunu söyleme lüksü yok, millet ne diyorsa odur. O yüzden milletimizin tercihine sunulması lazımdır. Kitapta da belirttiğim gibi Türkiye yönetilmez, idare edilir diyenler vardı. Bu anlayış Sayın Erdoğan ile beraber değişmiştir. Milletin seçtiği bir liderin devleti yönetmesine izin vermeyenler,günümüzde de milletin başkanı kelimesinden rahatsız olmaz iken devletin başkanı kelimesinden niye rahatsız olmaktadırlar.Bu demek oluyor ki, Millet için devlet değil, devlet için millet anlayışı hala devam etmektedir. Milletimiz devlet başkanlığını istiyor ise nasıl ki Cumhur’un Başkanı’nı seçmişse, cumhurun da devlet olma söz hakkı vardır ve bununda kararını milletimiz verecektir.

KİTABINIDA ÖZELLİKLE VESAYETCİ ZİHNİYETİ VURGULUYORSUNUZ. BUNU BİRAZ AÇARMISINIZ?

Bu çalışmamızda görüldüğü gibi kitabımızda MİLLİ İRADE önceliğimiz var

Merhum Gazi Mustafa Kemal Atatürk milli irade ile birlikte Kuva-i Milliye’yi kurarak millet ile beraber hareket ederek kurtuluş savaşında mücadele vermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk yöresel zaferi, ulusal zafere sonra da uluslararası zafere dönüştürmüştür. Atatürk ‘ün vefatından sonra milli irade anlayışını yok sayan tek partili sistem ve bu süreçte yaşanlar. Sonrasında ‘Yeter Söz Milletindir’ haykırışına milletin kayıtsız kalmayarak, iktidara getirdiği Adnan Menderes dönemi. Sonrasında statüko ve cuntanın bu süreçten duyduğu rahatsızlık ve 27 Mayıs Darbesi ile birlikte Menderesin idamı ile bir dönemin sonu. Yani aslında milli iradenin idamı ve yeniden Bolu beylerinin millete rağmen milli iradeyi yok saymaları ve Sayın Erdoğan’ın  siyaset sahnesine bir belediye başkanı adayı olarak çıkışı. Belediye Başkanlığı’ndan , Başbakanlığa ,Başbakanlık‘tan Cumhur başkanlığına uzanan süreci anlattık.

Sayın Erdoğan’ın belediye başkanlığı ile yöresel zafere, başbakanlığı ile ulusal zafere daha sonra dünya lideri olarak da uluslar arası zafere dönüştürdüğünü anlattık. Bu kitap bir kültür hizmeti olarak yayınlanmış olup para ile satılmaz.

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.