Havadis16.com - 19 Haziran 2018, Salı

Birkaç kişinin üzerine yıkılamaz

27 Temmuz 2016
Birkaç kişinin üzerine yıkılamaz için yorumlar kapalı
Birkaç kişinin üzerine yıkılamaz

İnegölspor antrenmanını ziyaret eden Belediye Başkanı Alinur Aktaş, futbolculara baklava ikramında bulundu. AK Partili meclis üyeleri ve yöneticilerin de katıldığı ziyarette 70 adet kombine alındı. Bu davranışın örnek teşkil etmesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Aktaş, “Bu iş asla bir yönetim kurulu başkanının veya Belediye Başkanının üzerine yıkılacak kadar küçük bir iş değil” dedi.

Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yeni sezon öncesi hazırlıklarını kulüp tesislerinde sürdüren Spor Toto 2. Lig temsilcimiz İnegölspor’un antrenmanını ziyaret etti. AK Partili meclis üyeleri ve parti yöneticilerinin de katıldığı ziyarette futbolculara baklava ikram eden Aktaş, ikramın ardından antrenmanı da seyretti. Aktaş ve beraberindeki parti yöneticileri ziyarette 70 adet kombine satın alarak İnegöl’ün önemli değerlerinden biri olan Bordo Beyazlı kulübe destek için örnek bir davranış sergilediler.

“ÇAĞRIDA BULUNMAK İÇİN GELDİK”
İnegölspor Başkanı Timur Erezsarı ile yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile meclis üyeleri ve AK Partili yöneticiler, sporcularla ve teknik heyetle kısa bir süre sohbet etti. Antrenman öncesi yapılan ziyarette Başkan Aktaş takım adına kaptan Kemal Hastürk’e baklava ikramında bulundu. Ziyarete ilişkin açıklama da yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Bugün hem sizleri bir ziyaret etmek hem de sezon öncesi reklam, sponsorluk ve kombineyle ilgili bir miktar talepte bulunmak ve de beraberinde basın aracılığıyla kamuoyuna bir çağrıda bulunmak için buraya geldik” dedi.

İnegöl’de spor anlamında ciddi işler yapıldığına dikkat çeken Başkan Aktaş, “Biz futbolu, sporu seviyoruz. İnegöl’de ciddi işler yapıldı. Futbolda önemli başarılar elde edildi. Voleybolda 3 yıldır erkeklerde en üst ligde temsil ediliyoruz. Basketbolda yine bazı sürprizlerimiz olacak. Yakında kamuoyuna açıklayacağız. Salon sporlarını da ilçemizde sevdirmeye çalışıyoruz. Bu noktada gerek şahsım gerek meclis üyesi arkadaşlarım ve yöneticilerim konuyla ilgililer. Biz bu işe katkı vermeye, maddi manevi destek vermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

BU İŞ YÖNETİMİN VE BAŞKANIN ÜZERİNE YIKILAMAZ
Alinur Aktaş, İnegölspor’un kongre sürecine ilişkin de açıklamalarda bulundu. Kongreye tek liste ile gidilse de aday olmayı düşünen farklı isimlerin olduğunu kaydeden Aktaş, “İnegölspor hareketli bir kongre süreci yaşadı. Her ne kadar tek listelik bir seçim olsa da bu işi düşünen ve bizimle istişare eden arkadaşlarımız oldu. Geçen yılki Başkanımızın da kendi bünyesinde bir yönetim oluşturmayla ilgili isteği vardı ama daha sonra bu istekle alakalı durum ortadan kalktı. O günden beri ben ne söylediysem aynı şeyleri tekrar tekrar söylüyorum. Biz duruşumuzla konuştuğumuzun arkasında hep olmaya çalışmışızdır. Mahcup olacağımız, bu şehri mağdur edeceğimiz hiçbir hareketin altına elimizi sokmadık. Timur kardeşimiz de bizim sevdiğimiz bir arkadaşımız, iyi bir ticaret erbabı. Kendi teşekkül ettirdiği yönetim kuruluyla asla bir dahlim olması söz konusu değil. Hepsini tanıyorum, hepsi benim arkadaşım nihayetinde ama asla benim dahilimde değil. Bunu özellikle Başkan adayı arkadaşlarımıza da söyledim. Kendi inisiyatifleriyle talip olup bir yola çıktılar. Ama bu iş asla bir yönetim kurulu başkanının veya Belediye Başkanının üzerine yıkılacak kadar küçük bir iş değil. Futbol organizasyonu pahalı bir organizasyon. Dolayısıyla şehrin tüm işadamlarının, STK’larının, Organize Sanayi Bölgelerinin, Ticaret Odalarının velhasıl bu konuyla ilgili kim varsa bu işe destek ve katkı vermesi gerekiyor. Dolayısıyla da inşallah yönetici arkadaşlarımız da sağlam bir planlama yaparsa hesap kitapla alakalı, Allah’ın da yardımıyla inşallah güzel şeyler elde edilir. Arkadaşlarımız borçsuz, sistem olarak tıkır tıkır işleyen bir kulüp devraldılar” açıklamalarında bulundu.

“ESKİSİ GİBİ BENİ BURADA GÖREMEYECEKSİNİZ”
Sporculara yönelikte konuşan Aktaş, “Hepiniz birbirinizden değerli oyuncularsınız, ama geçmiş yıllardaki gibi beni burada göremeyeceksiniz. Artık İnegölspor’un gerçekten kurumsal bir yapıya cidden ihtiyacı var. İnşallah arkadaşlarımız başarılarla dolu sezonlar geçirirler. Hocamızın da başarılarını, tecrübelerini, futbolla alakalı bilgi ve becerisini biliyoruz. İnşallah güzel şeylere imza atılacaktır. İşlerimiz elverdiği sürece mümkün olduğu kadar maçları izlemeye gayret edeceğiz ama Türkiye yoğun günlerden geçiyor. Bizim şehrimiz 250 bin nüfuslu bir şehir. Benim Belediye Başkanlığım dışında sorumluluklarım da var. Organize Sanayi Bölgesinde Başkanvekilliğim, Oylat A.Ş’de Başkanlığım… Dolayısıyla biz müsait olduğumuzda sizlerle birlikte olmaya çalışacağız. Ama nihayetinde buranın bir Başkanı, yönetim kurulu ve bu işle alakalı görevlendirilmiş bir heyeti var. Sizin de dönem dönem fedakarlık yapmanız gerekecek. Türkiye genelinde 150 civarında profesyonel kulüp olduğunu biliyoruz. İyileri tenzih ediyorum ama birçok alanda ne kadar kirlendiğini, ilişkilerin laçkalaştığını ve maalesef sözlerin yerine getirilmediği ortamları sizler de geçmişte görev yaptığınız takımlarda gördünüz, şahit oldunuz. İnşallah burada güzel işlere imza atarsınız” dedi.

CENABI ALLAH BU TOPRAKLARI KORUDU
Konuşmasının sonunda 15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişimine de değinen Aktaş, “Ülkemiz zor günlerde geçiyor. Cenabı Allah bu ülkeyi 15 Temmuz akşamı korudu. Bunu yaşamış kişiler olarak bir gün dönüp geriye baktığımızda hiçbir şekilde tarifi olmayan, bu ülkenin burslarıyla okumuş, bu devletin okullarında okumuş, bu devletin rütbesini almış, bu devletin Mehmetçiğini, imkanlarını bu millete karşı kullanmışlar. 256 tane şehidimiz var. Bu topraklar gerçekten mübarek topraklar. Şehit kanlarıyla sulandığı için cenabı Allah bu toprakları bir kez daha korudu. Çok büyük bir sıkıntı atlattık. Dolayısıyla yaşadığımız şehir ve ülkeye karşı sorumluluklarımız olduğunu hatırlatmak istiyorum. Yaptığımız iş ne olursa olsun bu futbol da olabilir mobilya da olabilir tekstilde. Bunu en kaliteli en dürüst şekilde yapmak zorundayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim diyor. Ahlaklı olmak da bu işin olmazsa olmaz standartlarından bir tanesidir. Hepinize yürekten başarılar diliyorum” ifadelerinde bulundu. Açıklama sonrası İnegölspor Başkanı Timur Erezsarı Başkan Aktaş’a isminin yazılı olduğu forma ile yine Onursal Başkan Alinur Aktaş yazılı tablo hediye etti. Kulübe katkı olması adına satın alınan 70 adet kombine de AK Partili yöneticilere verilmek üzere Aktaş tarafından teslim alındı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.