Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

Bisikletçiler baharı İnegöl turuyla karşıladı

17 Nisan 2018
Bisikletçiler baharı İnegöl turuyla karşıladı için yorumlar kapalı
Bisikletçiler baharı İnegöl turuyla karşıladı

İnegöl Belediyesi, baharın gelmesiyle birlikte DOSTUM bisiklet branşının etkinliklerinin startını verdi. İlk organizasyon Pazar günü Bursa Bisiklet Kulübü sporcularının da katılımıyla 25 kilometrelik parkurda gerçekleştirildi.

Baharın gelmesiyle birlikte İnegöl Belediyesi’nin Doğa Sporları ve Turizm Merkezi (DOSTUM) sportif faaliyetleri de hız kazandı. DOSTUM’un bisiklet branşında yer alan sporcular, baharın gelişini hafta sonu düzenlenen 25 kilometrelik turla kutladı.

DOSTUM organizasyonuyla düzenlenen Bahar Bisiklet Turuna, Bursa Bisiklet Kulübü sporcuları da katıldı. Yaklaşık 100 bisikletçi, güneşli havanın keyfini İnegöl’ün cadde ve sokaklarında, kırsal mahallelerinde bisiklet sürerek çıkardı. 10.30’da İnegöl AVM önünden hareket eden bisikletçiler, Çayyaka Mahallesi ve ardından Yeniceköy DOSTUM merkezine uzanan parkurda keyif dolu dakikalar yaşadı.

EŞREF YİĞİT UĞURLADI
Bisikletçilerin bahar turunun başlangıcına Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit’te katıldı. Başkan Yiğit, İnegöl AVM önünden grubu uğurladı. Burada bir açıklama da yapan Yiğit, “İnegöl Belediyesi ve DOSTUM işbirliğinde bisiklet branşımızla ilgili Bursa Bisiklet Kulübüyle beraber bir etkinlik düzenledik. Bu etkinliğimiz yaklaşık 25 kilometre mesafeyi içeriyor. İnegöl AVM’den başlayıp İsaören, Çayyaka ve ardından aynı rotayla geri dönüş yapıldıktan sonra çevre yolu üzerinden Çeltikçi, Cerrah, Edebey ve Yeniceköy Mahallemizde DOSTUM merkezinde son bulacak” dedi.

SPORTİF FAALİYETLER ARTACAK
Baharın gelmesiyle birlikte sportif anlamdaki çalışmaların artarak devam edeceğini de ifade eden Yiğit, “Bugün de baharın güzel bir gününde bisiklet branşımız aktif olarak çalışmaya başladı. Yaklaşık 100 sporcumuzla beraber bugün güzel bir etkinlik olacak. Bundan sonra da İnegöl Belediyesi’nin sportif anlamdaki etkinlikleri artarak devam edecek” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.