Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

BKK’de yabancılar buluşması

22 Mart 2013
BKK’de yabancılar buluşması için yorumlar kapalı
BKK’de yabancılar buluşması

Bursa Kent Konseyi (BKK) Yabancılar Çalışma Grubu tarafından düzenlenen toplantıda Bursa’da iş, evlilik ve eğitim sebebiyle yaşayan yabancılar uyruklu vatandaşlar bir araya geldi. 
BKK ofislerinden yapılan Yabancılar Çalışma Grubu (Bursa City Council Foreigners Working Group) toplantısına BKK Başkanı Semih Pala, Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Erdem Saker, BKK Genel Sekreter Yardımcısı Ayşe Hacıoğlu ve Polonya, İtalya, Brezilya, Sırbistan, Suriye, Hollanda, İsveç, Fransa ve İspanya’dan gelen yabancı uyruklu vatandaşlar katıldı. BKK Genel Sekreter Yardımcısı Ayşe Hacıoğlu ve Yabancılar Çalışma Grubu Sorumlusu Başak Saygı, konseyin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bursa’da yaşayan, çalışan ve eğitim gören yabancılarsa şehir hayatında karşılaştıkları sıkıntıları paylaştı.
Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, Bursa’nın Türkiye’nin öncü şehirleri arasında yer aldığını hatırlattı. Bursa’nın binlerce yıllık tarihe, eşsiz bir doğaya sahip olduğunu anlatan Pala, “Yabancı misafirlerimizle birlikte Bursa’da yaşıyoruz ve aynı havayı soluyoruz. Bursa’da yaşamanın sorumlulukları var. Bursalılar olarak yaptığımız çalışmalarla ülkemize hizmet ediyoruz. Bu şehirde yaşayan insanların hedefi dünyaya hizmet etmektir. Bursa Kent Konseyi de Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Türkiye’nin en güçlü, en aktif kent konseyi olmuştur” dedi.
Bursa Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Erdem Saker ise, yerel gündem süreci hakkında bilgiler verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.