Havadis16.com - 19 Aralık 2018, Çarşamba

BSMMMO başkanlık yarışında Ali Nazım Tekelioğlu adaylığını açıkladı

30 Mart 2013
BSMMMO başkanlık yarışında Ali Nazım Tekelioğlu adaylığını açıkladı için yorumlar kapalı
BSMMMO başkanlık yarışında Ali Nazım Tekelioğlu adaylığını açıkladı

TEKELİOĞLU: YALNIZ DEĞİLSİNİZ, HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ. İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ DURUMU ÇOK İYİ BİLİYOR VE ÇÖZÜM “MESLEKTE DAYANIŞMA VE BİRLİK” DİYORUZ.

Haziran ayında yapılacak Bursa Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası başkanlığı için ‘Meslekte Dayanışma ve Birlik Grubu’ adına Ali Nazım Tekelioğlu, adaylığını açıkladı. Tekelioğlu, “Devir, değişim devridir. Devir meslekte dayanışma ve birlik devridir. Sizleri temsilen hizmete talibiz. Desteğiniz bizleri çok çalışmaya, sorunları çözmeye, üretmeye ve araştırmaya sevk edecektir. Az laf, çok iş ana ilkemizdir” dedi.

Bursa Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası, haziran ayında genel kurula gidiyor. BSMMMO başkanlığı için Meslekte Dayanışma ve Birlik Grubu da kamuoyunun önüne çıktı. BAOB Yerleşkesi’nde düzenlenen toplantıyla Meslekte Dayanışma ve Birlik Grubu adına Ali Nazım Tekelioğlu oda başkanlığı adaylığını açıkladı.
Tekelioğlu yaptığı adaylık konuşmasında yeni bir seçim sürecine girildiğini 1989 yılında yürürlüğe giren yasa ile 1990 yılında kurulan odalarının 23 yaşında olduğunu belirterek, “23 yıl içinde birçok kazanımımız oldu ama birçok da kaybımız var. Geçip giden yıllar süresince çileli ve yorucu yolculuğumuz, çilesinden ve yoruculuğundan taviz vermeksizin devam etmektedir” dedi.

ÇÖZÜM; DAYANIŞMA VE BİRLİK
Ne hayallerle bugünlere gelindiğini ancak gelinen noktada meslektaşlarının sıkıntıları bulunduğunu ifade eden Tekelioğlu, şöyle devam etti: “Mükellefinden para alamayan, personeline gününde maaşını ödeyemeyen, vergisini ve sigortasını ödeyemediğinden hacizlerle boğuşan, bindiği arabasının taksidini bin bir güçlükle ödeyen, kredi alamayan mükellefi tarafından beceriksizlikle suçlanan, vergi
dairesinde adam yerine konmayan, çok çalışmaktan evinin yolunu unutup çocuklarına hasret kalan, komşu ziyaretleri tarihte kalan, kıyıda köşede beş kuruş parası olmayan ama yine de mesleğini severek yapan ben ve benim gibiler, yani hepimiz. Yalnız değilsiniz, hepimiz aynı gemideyiz. İçinde bulunduğumuz durumu çok iyi biliyor ve çözüm ‘meslekte dayanışma ve birlik’ diyoruz.”

“SİYASET MESLEĞİN EMRİNDE OLMALI”
Tekelioğlu, mevcut yönetimlerin de icraatlarını değerlendirdiği konuşmasında, “Hizmet için yola çıktık dediler, hizmet çıtasını yerin dibine yerleştirdiler. Çağdaşız dediler, çağdışı kaldılar. Sorunlarımıza çözüm üreteceklerine sorunların parçası oldular. Hükümetler ile çözüm üreteceklerine, kavgayı marifet saydılar. Meslek; siyasetin emrinde değil, siyaset mesleğin emrinde olmalı düsturunu ilke
edinen grubumuz, iktidarda hangi siyasi parti olursa olsun uzlaşıdan yana olacak, sorunlarımızı bir lobicilik anlayışı ile çözüme kavuşturacaktır. Bunun örneklerini yakın zamanda görme ve gözlemleme şansını yakaladınız. Uzun zamandır iktidar erkini elinde bulunduran grubun yaptıkları ortadadır. Muhakkak, başarmak için samimi gayretlerini göstermişlerdir ama siyasi duruşlarından da ödün verememişler ve başarısız olmuşlardır” dedi.

“AZ LAF, ÇOK İŞ”
Devrin; değişim, meslekte dayanışma ve birlik devri olduğunu kaydeden Tekelioğlu, hizmete talip olduklarını açıkladı. Tekelioğlu, oda üyelerinin vereceği desteğin kendilerini çok çalışmaya, sorunları çözmeye, üretmeye ve araştırmaya sevk edeceğini belirterek, ana ilkelerinin az laf, çok olduğunu söyledi.

Mesleki saygınlıktan, etik kurallardan taviz vermeyen, mesleki dayanışmayı ve birliği hiçbir zaman terk etmeyecek genç, dinamik ve donanımlı kadro ile üyelerinin karşılarında olduklarını anlatan Tekelioğlu, yeni döneme dair projelerini şöyle sıraladı:

  • Mobil oda
  • Topluma Duyarlı ve Sosyal Sorumlu Oda
  • İç Kontrol Süreçlerinin Oluşturulması ile İlgili Eğitim Desteği
  • Ara Eleman ve Yardımcı Denetici Yetiştirme Projesi
  • Mesleki Lobicilik
  • Her Mali Müşavire Bir Web Sitesi
  • Mesleki Çalıştaylar
  • Sosyal Tesis

MESLEKTE DAYANIŞMA VE BİRLİK GRUBU YÖNETİM KURULU ADAY LİSTESİ

Başkan Adayı
Ali Nazım Tekelioğlu

Yönetim Kurulu Adayı
Hüseyin Kahraman
Ali Çevdir
Asım Karaman
Rıdvan Demir
Eyüp Baki
Fatih Arslan

Denetim Kurulu Adayı
İmdat Atak
Sedat Öpçiner
Emine Maden

Disiplin Kurulu Adayı
Ali Serbest
Kaner Yavuz
Selma Çalışır
Sedat Şenişler
Tahsin Öge

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.