Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

BTSO öncülüğünde iş dünyası ve STK’lardan ortak açıklama!

31 Ocak 2018
396 kez okundu
BTSO öncülüğünde iş dünyası ve STK’lardan ortak açıklama! için yorumlar kapalı

Ülke olarak beka sorunu ile karşı karşıya olduğumuz bir gerçek. İçeride ve dışarıda büyük bir mücadele veriyoruz. Bu kapsamda güney sınırımızda terör örgütü yapılanmasına ve koridoruna izin vermemek amacıyla 10 gün önce TSK tarafından “Zeytin Dalı Harekatı” adı altında başlatılan Afrin operasyonunda kilit noktalardan biri olan Burseya Dağı’nın ele geçirilmesi ve göndere bayrağımızın çekilmesi hepimizi gururlandırdı.

Millet olarak içimizi rahatlattı.

Dualarımız, temennilerimiz ve tüm desteğimiz Afrin için.

İşte bu kapsamda BTSO’ da harekete geçti. BTSO öncülüğünde Bursa iş dünyası ve STK temsilcileri ki tüm bursa halkına da açık olduğunu belirtmeliyim, Afrin operasyonuna destek amaçlı bir araya gelmeye hazırlanıyor.

Yarın, yani Perşembe sabahı BTSO’nun Organize Sanayi Bölgesi’ndeki hizmet binasında saat 09.30’da gerçekleşecek olan  geniş katılımlı  toplantıda  ordumuzun sınır ötesi operasyonuna destek amaçlı ortak bildiri yayınlanacak.

*******                                       ******                                               ******

BTSO Başkanı İbrahim Burkay söz konusu açıklama için aradığında “Askerimizin Afrin’deki terör örgütüne yönelik düzenlediği operasyonun ve devletimizin aldığı kararın iş dünyası ve STK’ları olarak tam kadro arkasındayız “dedi.

Ardından da geçtiğimiz günlerde büyük tepki toplayan ‘barış’ adı altındaki aykırı açıklamayı ima ederek, kararlılıkla şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da Bursa’daki konuşmasında ifade ettiği gibi bu milli bir mücadeledir. Yüreğimiz orada. Bu operasyon bizim meşru müdafaa hakkımız. Hem terörü temizleyeceğiz, hem de bölgeye özlemini duyduğu huzuru getireceğiz. Bu operasyona yönelik aksi söylem ve tavırları şiddetle reddediyoruz”.

Bu arada İbrahim Burkay, ortak destek açıklamasının ardından imza kampanyasını da eş zamanlı başlatacaklarını söyleyerek “Allah ordumuzu muzaffer eylesin” dedi.

BU MEMLEKETİ SİZE YEDİRTMEYİZ!

Bu kendini aydın diye nitelendirip Afrin harekatının son bulması amacıyla kaleme aldıkları ortak bildiriyi mektup olarak milletvekillerine gönderme gafletinde bulunan sözümona profesör, sanatçı, yazar, milletvekili, oyuncu, gazeteci, senarist, kadın kurumu temsilcilerinden oluşan 170 isme benim de bir diyeceğim var.

 

Madem dünyada sulh diyorsunuz,  Suriye’de, Irak’ta binlerce çocuk katledilirken, yüzbinlerce insan bombalanıp, kurşuna dizilirken, Gazze’de, Filistin’de, Myanmar’da insanlık vahşeti yaşanırken neredeydiniz?

Ey gafiller, ey bu memleketin ekmeğini yiyip de sedire yan gelip yatan aydınlar… Madem barışı bu kadar çok istiyordunuz da, bu memleketin kınalı kuzuları teröre kurban giderken;  Kilis’e her daim roket atılırken; polisimiz, askerimiz, sivil insanımız canlı bombalarla şehit düşerken neredeydiniz?

Toprağımızda terör örgütü hendek açarken, yollara bomba döşerken niye hiç gıkınız çıkmadı?

Analar dualarla askere gönderdikleri evlatlarının tabutlarına sarılırken niye hiç içiniz sızlamadı?

Bu memleketin toprağı işgal edilmek isterken, DAEŞ’i, YPG’si, PYD’si, PKK’sı, DHKPC’si, FETÖ’sü bir olmuş üzerimize saldırırken “terörü sonlandırın ”diye niye hiç bağırmadınız?

Yapamazdınız, çünkü o zaman bağırmaya yüreğiniz yetmezdi. Çünkü siz eli kalem tutan, okur yazar takımı, aydınsınız ya… Batı seversiniz ya… Elinizde rakı kadehleriyle, çağdaşsınız ya…

Bizden çok bilirsiniz ya…

Biz neticede sade halkız ya… Hadi oradan vatan hainleri!

Evet, biz sade halkız ve bu memleketin tek sahibiyiz. Size ve sizin gibilere, sizi maşa olarak tutanlara asla ve asla bu memleketi yedirtmeyiz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.