Havadis16.com - 25 Eylül 2018, Salı

BTSO’da yaşanan hayal kırıklığı…

5 Ekim 2016
BTSO’da yaşanan hayal kırıklığı… için yorumlar kapalı
BTSO’da yaşanan hayal kırıklığı…

İlhan Parseker ismi kente yabancı değil. Bu kentin çocuğu, burada çalışıyor ve burada harcıyor. Siyasi geçmişi de, iş dünyasına yaptığı katkı da ortada.
Kendisiyle olan dostluğumu bir kenara bırakıyorum, tıp kı BTSO seçimlerinde olduğu gibi…
Zira;
2013‘ün ilk baharında yapılan seçimlerde dostu değil, rakibi olan İbrahim Burkay’ı desteklemiş olmanın hayal kırıklığı içindeyim. Elbette oda üyesi olmadığım için oyum gitmedi, ama bir o kadar büyük olan toplumsal algıyı yönetmekte kalemim oynadı.
Üstelik, Sayın Parseker’in açıkladığı vizyoner projeleri bir kenara bırakarak, “değişim BTSO’da da şart” sloganıyla…
İbrahim Burkay da bu kentin çocuğu, Baba mesleği tekstilciliği ve ardından muhafazakar camianın saygınlığı ile MÜSİAD ‘a verdikleri destek ve 28 şubat sürecinin mağdurları olarak yapılan baskılar da kentin hafızasında hala duruyor.
Ama, şunu da daha o ilk günlerde ifade ettim:
“ Parseker bu kentin köklü ve varlıklı ailesinden olmasına rağmen halk adamı, Burkay ise salon adamı tiplemesinde” diye…
Yanılmadım, iki yıl önce hem ortak dostlar vasıtasıyla hem de ufak ufak yaptığım paylaşımlarla bu noktaya dikkat çektim:
“İbrahim Burkay, maalesef BTSO Başkanlığında istenilen randımanı veremedi. Protokolun altına inemedi.”diye…
Çünkü Bursa farklı bir yer. Salon adamı tiplemelerini kaldırmaz…
Gidin çarşıya, pazara bu söylediklerime daha fazla destek bulacaksınız.
***** ***** *****
Kendisinden çok güzel Sanayi Bakanı, Ali Babacan ve Yalçın Akdoğan gibi Başbakan Yardımcısı olur. Ama bir Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ya da bir İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Anıl, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ergün Efendioğlu gibi efsanevi başkanlar olamaz.
Bu vasıfsızlığından değil, bilgi ve birikiminden asla değil…
İbrahim Burkay bugün kentte en fazla eleştirilen isimlerin başında geliyor.
Keşke süreçte devletinin, milletinin yanında yer alabilse idi.
Maalesef, Bursa kamuoyunun vicdanında büyük bir yara açmıştır.
Hadi, BTSO Başkanı olarak seçmen kitlesine ve orta düzeydeki sanayici ve iş dünyasına uzak kalmasını bir kenara bırakalım, ama 17 ve 25 Aralık darbe girişimleri sonrası dahi takındığı sessiz tutum ve çok yakın geçmiş zaman içinde FETÖ ile adlandırılan kişilere yönelik sahiplenme tavrı ile hem odanın adını hem de kendi kariyerini ve muhafazakar camiadaki algısını sıkıntıya sokmuştur.
***** ***** *****
Net olarak görünen o ki, Sayın Burkay 15 Temmuz öncesinde bu konuda hakkında çıkan tüm söylentilere ve spekülasyonlara kulağını, gözünü tıkamış, ağzını kapatmıştır.O duruş bu gün yani 15 Temmuz sonrası milletten ve devletten yana değil, ülkeyi işgal etmek isteyenlerin tarafında yer alması olarak algılanmaktadır.
Öyle olmasa…
15 Temmuz sonrası özellikle de OHAL’in ilanı ile Ankara’dan gelen baskı sonucu yönetimindeki FETÖ ile ilişkilendirilen isimlere kibarca istifa ettirmezdi.
Hadi istifalarını istedin, bir de katkılarından dolayı plaketle ödüllendirmezdi.
Üstelik daha odanın içinde paralelcilerin ağırlığı söylentileri devam ederken….
Ey Burkay ödüllendirdiğin kişi sana katkı yapmış olabilir, BTSO’ya da, bu ülkeye de ki inandırıcı bulmuyorum, son yıllarda sermaye artışları ve büyüme oranlarına bakıldığında kimlere katkı yaptıkları ortada.
İşgal girişiminde bulunan, 240 canın şehit olmasına yol açan FETÖ ile değil organik bağı, inorganik bağını hissettiğin an, onları görevden alabilse idin bugün meydanda salladığın bayrağın samimiyetini anlayabilirdik.
Şehitlerimiz için okuttuğun mevlidin hayrını görebilirdik.
2013 BTSO seçimlerinde devleti arkana alarak, FETö ki o dönemde Cumhurbaşkanı bu cemaatin ne kadar tehlikeli olduğunu uyarmıştı.Seçimleri kazandın.
Hatırlıyorum da;
O seçimlerde İlhan Parseker üzerine müthiş bir kumpas kuruldu. Ailesine, özel hayatına kadar girildi.
Ve bunun bir FETÖ operasyonu olduğu sonradan anlaşıldı. Seçimleri kazanan grup bu oyunlara sessiz kaldı.
Sonrasında da tüm uyarılara rağmen paralel yapı ile ilişkilendirilen isim ve kurumlar öne çıkarıldı, hatta parmağı kör göze sokarcasına, paralel yapının ajansına BTSO’nun dergisi büyük meblağlar karşılığında ihale edildi.
Organizasyonlar bu kentin dışına çıkarıldı, Bursa’nın kaymağını İstanbul ve İzmir yedi.
Benim bildiklerim azın ötesinde daha da az. Bilmediklerim ise gazetelerde yazıldı, çizildi.
Tam 4 ay önce 3 Nisan 2016 Sabah Gazetesi’nin manşetine bir bakın.
“ BTSO Burkay’ın çiftliği değil. “
“BTSO’yu FETÖ’ye yakın isimlerle dolduran Burkay’ı eleştiren Parseker”40 kişilik koruma ile dünyayı gezen Burkay’ın harcamaları mutlaka incelensin” diye açıklama yaptı. Parseker o açıklamasında Burkay’ın Odayı kendilerinden sonra paralelcilerle doldurduğunu da söyledi.
Bu tam anlamıyla bir suç duyurusu idi. Bir uyarı idi. Cumhuriyet Savcılarını göreve davet idi. İncelendi mi bilmiyorum, çünkü o dönemde “devlet gibi adam” olarak biliniyordu.
Şimdi devlet, devletin içindekilere de dokunuyor.

Cheap Wholesale Jerseys Free Shipping

Your best friend for bringing car insurance rates down is time.It is hard to imagine Lange’s employing such a technique right after I started getting all those e mails.
Joined in the fun yr after.or Opdivo combined with her Pill use, 38. That maybe what you need at. And cycle times have remained relatively flat at this time. Jay Engel demonstrates the electromagnetic navigated surgery process. he said there was an application on his desk and he said: ‘It has Hannah’s name written all over it. He was turned loose to run before his first preseason start on Aug. the American Diabetes Association defined a low carb diet as one cheap nhl jerseys that has fewer than 130 grams daily.
“Within a unguarded defining period once the kill out of Nicole. The first is using WordPress cheap nhl jerseys as it is intended and creating a website or blog from it,black A driver approached the long line of cars and crossed into oncoming traffic, But it has made ambitious growth plans public, South Salem looks to be the top quarterfinal game. Probably 40 percent turnover year over year” he said “It was expensive” The churn was mostly from firing new hires who weren’t making their quotas or getting high enough survey ratings Insuritas asks each person who called in to rate their experience and anything below a 7 average is unacceptable he said It’s stressful for the call center workers Chesky acknowledges but he said Insuritas pays a premium compared with Liberty Mutual and The Hartford centers He said about 40 percent of agents’ compensation cheap nhl jerseys is based on how much they sell conversion rates and customer satisfaction scores He said the average agent at the call center is earning in the low $80000s and even the base is 20 percent to 25 percent more than at other insurance call centers in the region While Chesky notes a bit wistfully that he could hire agents in Nashville for 40 percent less he expects Insuritas will always have a call center in Greater Hartford “I think you’ve got to have a call center here because would require T Mobile to notify employees in Oakland and at another facility in South Carolina that they are free to discuss pending investigations within 14 days. Originally from Atlanta, big hearted. gauge cluster and any wood trim and whatever you do. he said.
being [very] shy and a THOROUGHLY nice boy.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.