Havadis16.com - 21 Ocak 2019, Pazartesi

BTSO’nun galibi Burkay

4 Nisan 2018
BTSO’nun galibi Burkay için yorumlar kapalı
BTSO’nun galibi Burkay

Bursa Ticaret Sanayi Odası’nda (BTSO) komite seçimleri tamamlandı. 12 bin 388 üyenin oy kullandığı seçimlerde mevcut başkan İbrahim Burkay’ı destekleyen mavi liste sandalyelerin yüzde 80’ini kazandı.
BTSO seçimlerinin ilk etabı olan komite seçimleri tamamlandı. Geçtiğimiz Cuma günü itibariyle üye sayısı 40 bine ulaşan odada toplam 63 komitede 73 sandıkta seçimler geçekleşti. Oy kullanma hakkı bulunan 21 bin 700 üyeden, 11 bin 154’ü sandık başına gelerek oy kullandı. Kendisini destekleyen mavi listenin toplam sandalye sayısının yüzde 80’ini kazandığını ifade eden Başkan İbrahim Burkay sadece 14’üncü komitede eşitlik olduğunu önümüzdeki bir iki gün içerisinde ilçe seçim kurulu veya hakimliğin değerlendireceğini söyledi.
Seçimlerinin tamamlanmasının ardından açıklama yapan BTSO Başkanı İbrahim Burkay,  “2013 yılındaki tabloya baktığımızda biz yüzde 50, yüzde 60’lar da bir meclis yoğunluğuna sahiptik. Ama bugün yüzde 80’i geçmemiz sadece projeleri anlatmayla değil eserlerimizle ilgili. Bu dönem özellikle Bursa’nın önüne farklı bir tablo koyduk. Son 5 yıl içinde fiziki anlamda çok ciddi yatırımlar yaptık. Bunlardan biri Gökmen Havacılık Uzay Merkezi, sırf Bursa’nın değil Türkiye’nin önümüzdeki 50 yılına yapılmış çok önemli bir yatırımdı bu. Bu yatırım Bursa’ya kazandırıldı. Ben bunları Bu coğrafyaya bırakılmış bir nişane olarak görüyorum. ” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.