Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

Bu acı hepimizin yüreğine düştü 

2 Haziran 2017
449 kez okundu
Bu acı hepimizin yüreğine düştü  için yorumlar kapalı

Hani yediklerin boğazında düğümlenir, gözlerin boş boş bakar, sonra damlalar akar ya…

İçinin bir yerlerinde yukarıdan aşağıya doğru bir ateşin kaydığını hissedersin ya…

İşte o yüreğine düşen ateş tarifsiz bir acıdır.

Daha gün içinde Diyarbakır’ın lice kentinde bölücü terör örgütünün hain saldırısında şehit düşen 3 askerimizin acısını sindirememişken, akşamında iftardan hemen sonra gelen13 şehit haberi ile  bir anda millet olarak yandık.

“Şırnak’ta helikopter kazası” son dakika haberi olarak ekranlara düştüğünde  daha ne kadar evladımızın öldüğünü bilmeden ilk anda biz bunları hissettik.

Yüreğimiz yandı, yediklerimiz boğazımızda düğümlendi, gözlerimizden yaş aktı.

13 eve daha ateş düştü.

Vatanı için, bayrağı için, milleti için, bizim için canını feda eden kahraman evlatlarımız bizim  yüreğimizi böyle yakarken, kim bilir o anaların, babaların yüreği nasıl yandı.

O ateş hepimizin evine, yüreğine düştü.

Kor oldu, dağladı.

****                             *****                           *****

Ana kuzuları, her zamanki gibi sabahın erken saatlerinde Şırnak’taki üslerinden Kuzey ırak sınırındaki  üsleri denetlemek için çıkmışlardı. Kato Dağı’nın kahramanı Tümgeneral  Aydoğan Aydın başkanlığında  gün boyu denetimde bulunan 13 kişilik heyet, akşam iftarını Şenoba Beldesi’nde açmıştı.

Çok değil, 15 dakika sonra Hakkın rahmetine kavuşacaklarını bilmeden yüreklerinde vatan ve iman aşkı ile oruçlarını açtılar.

Bu onların son iftarıydı.

Ve beklemeden Şırnak’taki üslerine geri dönmek üzere hep birlikte yeniden helikoptere bindiler, kalkıştan 3 dakika sonra da helikopter düştü.

Tarih boyunca bu topraklarda yaşamanın bedeli hep ağır olmuştur. Allah, bu vatan için toprağa düşen, kanını akıtan herkesten razı, mekanları Cennet olsun.

Milletimizin başı sağ olsun.

****                      ****                        ****

Anadolu’yu Alpaslan komutasındaki büyük ordu ile yurt edindiğimiz 1071’den bu yana bu topraklarda yaşamanın bedeli hep ağır olmuştur.

Can vermişizdir, en ağır yaptırımlarla karşılaşmışızdır, içerideki maşaların hainliği ile kilitlerimiz kırılmıştır, arkadan vurulmuşuzdur ama ana yurdumuzu asla böldürmemişiz, kardeşliğimizi, birliğimizi, dirliğimizi her daim koruyarak bütün bağdireleri atlatmasını bilmişizdir.

Sadece bu toprakları sahiplenmekle kalmamış, dünyanın neresinde olursa olsun mazlumların, mağdurların sesi olmuşuzdur.

İslamın kılıcı, adaletin savunucusu.

Son kale.

İşte bu yüzden Allah Türk’ün düşmanına acımaz mış.

Gün gelir, kendi belaları içinde boğulur, kendi tuzakları içinde yok olup giderler.

PKK, FETÖ, DAEŞ, YPG gibi maşaları da öyle…

Böyle kahraman vatan evlatları olduğu, böyle yiğit evlatlar yetiştiren analar, babalar var olduğu sürece, vatan bölünmez, bayrak inmez.

 

Teröre inat…

İşte bir tarafta terör belasından vatanı için toprağa düşen asker, diğer tarafta terör baskısı altında, kalem tutan elleriyle başarı çıtasını yükseltip teröre meydan okuyan çocuklarımız.

Şırnak’tan gelen acı haberle yıkıldığımız gün, TEOG sınavları açıklandı.

Malum. Özellikle doğu bölgelerimizde geçen yıla kadar  PKK ve FETÖ işbirliği ile  kentler, beldeler yaşanamaz hale gelmiş, can güvenliği kalmamış, terörün ağır baskısı sonucu kentler birer harabeye dönmüştü. Eğitim yuvaları ile hastaneleri, iş yerlerini hedef alan terör saldırıları ile büyük sıkıntıların yaşandığı kentlerimizde özellikle çocuklar mağdur olmuştu.

İşte bu mağdurluğa rağmen, Şırnak’tan acı günümüzde bir başarı gururu da geldi.

Şırnak’lı 18 öğrenci TEOG sınavlarında tüm soruları doğru bilerek Türkiye birincisi oldu.Teröre inat  başarı gösteren azimli çocuklarımızı kutluyorum.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.