Havadis16.com - 25 Haziran 2018, Pazartesi

Bu da gazeteci kisvesi altındaki küstah!

27 Nisan 2017
269 kez okundu
Bu da gazeteci kisvesi altındaki küstah! için yorumlar kapalı

Gezi olaylarından bu yana Türkiye’yi abluka altına alan Avrupa, 15 Temmuz’da demokrasimize balans ayarı verecek kadar ileri gitmiş ama bu işgal halk tarafından beklenmeyen şekilde püskürtülmüştü. Avrupa girişimlerini bu tarihten sonra başta ekonomi ve finans ayağı olmak üzere  her alanda  ülkeyi zayıflatmak amacıyla sıklaştırdı.

FETÖ, PKK, DHKPC, DAEŞ gibi terör maşalarını devreye sokup kucak açan, Türkiye’nin iç meselesi olan referanduma müdahale edecek kadar, Bakanları ülke sınırlarından kovacak, Erdoğan karşıtı manşetlere varana kadar düşmanlığı ileri boyuta taşıyan Avrupa son olarak da hafta başı Fransız siyaset bilimcisinin ağzından konuştu.

Son çare olarak “ya iç savaş çıkarılmalı ya da Erdoğan öldürülmeli” şeklinde yorumda bulanacak kadar işi küstahlığa vardırdı.

Bu da yetmedi şimdi de Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nden Türkiye’nin siyasi denetim altına alınması kararını çıkarttı.

Tam anlamıyla Türkiye’ye siyasi ayar vermeye kalkan Avrupa için dün Yeni Dönem Gazetesin manşeti  bu anlamda güzel bir cevaptı.

“Siz kime ayar veriyorsunuz”

*****                    *****                       *****

35 maddelik bir dizi öneri sunan Avrupa neymiş bizden, insan hakları ve özgürlüklerin yeniden teminat altına alınmasını, demokratik işlevin ilerlemesini istiyormuş. Bir de  olağanüstü halin kaldırılmasını.

Bunları sıralarken önce Avrupa kendine bakmalı. Fransa’da iki yıldır neredeyse olağanüstü hal uygulanıyor. İnsan hakları ve özgürlüklerinden bahsederken kendi devletlerinin kendi halklarının  protesto gösterilerindeki polis şiddetini görmezden geliyor. Yine  insan haklarından bahsederken,  göçmenleri ülkelerine almayıp, ölüme terk etmekten  geri kalmıyor.

Kendi liderlerinin, siyasilerinin şiddet yanlısı söylemlerini görmezden geliyor. Yine  bir başka ülkenin iç siyasetine müdahale etmekten ve o ülkenin Cumhurbaşkanına suikast düzenlenmesi gerektiğine dair söylemlerde bulunmaktan  asla çekinmiyor. Bu mu insan hakları, özgürlük anlayışı?

Ve o ülkede iç kargaşa çıkarılmasını istemek, bundan medet ummak, seçimle gelen bir  hükümetin ve başkanının devrilmesini istemek ne zamandan beri  Avrupa’nın o üstün demokratik değerleriyle örtüşüyor?

*****                       *****                           *****

Bu arada taraflar da sıklaşmış durumda.

Türkiye’nin 13 yıl sonra yeniden siyasi denetim altına alınması kararının altında HDP’li 2 vekilin de kabul oyunun bulunması aslında hiç şaşırtıcı değil. HDP zaten PKK’nın sesi ve Avrupa’nın maşası olduğunu biliyoruz. Başı sıkışınca Avrupa turuna çıkan HDP’li vekiller ile  hala orada  sığınmacı olarak bulunan HDP’li vekillere tavsiyem ülkeleri aleyhine propaganda yaptıkları Türkiye’ye  bir daha dönmemeleri.

Aynen gazeteci kisvesi altında Avrupa turunda bulunan ve her gittiği ülkede Türkiye karşıtlığı propaganda ile ülkemizi yerden yere vuran Can Dündar gibi…

Hakkında tutuklama kakarı bulunan bu vatan haini Avrupa’nın kararından sonra attığı twitle bir kere daha küstahlığını gözler önüne serdi:

“Önüne geleni tutuklamanın bedeli Avrupa da sizi ‘ gözaltına’ aldı.”.

Dündar’ın “Önüne geleni tutukladığı” dedikleri PKK’dan ve FETÖ’den gözaltında bulunan vatan haini sözüm ona gazeteciler ile gazeteci kimliği altında  PKK’nın  sözcülüğünü yapanlar, teröristlere yardım ve yataklıkta bulunanlar ile yüz kızartıcı suç işleyenler”

İşte gerçekleri bu kadar çarpıtan kafa zihniyeti.Ve üzüldüğüm nokta hala bu zihniyete dışarıdaki ülke düşmanlarımızın el üstünde tutmasını bırakın da ülkemizde bir kısım  kesim tarafından değer verilmesi…

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.