Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

“Bu düğün sana feda olsun Sümer Ağabey”

13 Haziran 2015
“Bu düğün sana feda olsun Sümer Ağabey” için yorumlar kapalı
“Bu düğün sana feda olsun Sümer Ağabey”

Ünlü sanatçı Sümer Tilmaç’ın Sedat Peker’in düğününde fenalaşıp kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmesi sonucu Sedat Peker Twitter’dan bir mesaj yayınladı.

‘Bu düğün sana feda olsun Sümer ağabey’ diyen Peker mesajında çok üzgün olduğunu ve düğünü yarıda kestiğini belirterek şu mesajı paylaştı.

‘Sizlerinde bildiği üzere eşime vermiş olduğum sözü yerine getirmek için 8 senedir beklediğimiz düğünü Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleştirmek niyetiyle düğüne başlamıştık. Ancak düğünün başında değerli sanatçılarımızdan olan Sümer Tilmaç ağabeyin kalp krizi geçirmesi üzerine düğünde bulunan doktor davetliler hemen müdahale ederek kendisini hastaneye yetiştirdiler. Ancak aradan bir zaman geçtikten sonra hastaneden vefat haberi geldi.’

Haber geldiği anda ben mikrofonu elime alarak bir konuşma yaptım. Sümer ağabeyin şahsına olan saygımızdan ve inanmış olduğumuz dinin gereği olarak müziği durduracağımı söyledim. Ayrıca Sümer ağabeyin ruhuna bir Fatiha okurlarsa çok sevineceğimi de özellikle belirttim. Daha sonrasında ise davetlilerle vedalaşarak hepsini evine yolcu ettim.

Bazı sanatçı arkadaşlarımız, Reis siz bu düğünü 8 senedir bekliyorsunuz. Kimse yanlış anlamaz müzik devam etse de bir şey olmaz dediklerinde onlara; diğer insanlarında duyacağı bir şekilde kıymetli dostum değil ki benim düğünümde, Sümer ağabey gibi değerli bir sanatçı ziyarete gelip sonrasında vefat etmemiş olsun. Vallahi benim davet ettiğim bir kedi bile burada ölürse ben yine düğünü iptal ederim dedim.
Eşim bu konuda bana hiç bir şey demedi. Ayrıca bunun doğru bir karar olduğunu söyledi. Kıymetli dostlarım, düğünde bütün her şey çok güzeldi. Ülkemizde ki bütün ses sanatçıları, oyuncular, işadamları, akademisyenler, spor camiası yani her kesimin en değerli insanları bulunuyordu. Onlarda bu kararımı çok uygun karşıladılar. Doğru bulduklarını belirttiler. Ve sessiz bir şekilde benim bütün davetlilerle vedalaşmamı saatlerce beklediler.

Bütün davetlileri yolcu ettikten sonra düğünün yapıldığı mekandan hemen Sümer ağabeyin yattığı hastaneye geçtim. Beraber gittiğimiz değerli hocalarımızla kendisinin ruhu için dua ettik. Ayrıca da acil bölümde bulunan yetkililerden vefat olayı ile ilgili bilgi aldık.
Daha sonra hastaneden aile fertlerini arayarak üzüntülerini tüm kalbimle paylaştığımı söyledim. Onlarda bana Sümer ağabeyin şahsıma duyduğu sevgiyi anlattılar. Bu sohbet beni daha çok onurlandırırken diğer taraftan da hissiyatımı daha çok arttırdı.

Kıymetli dostlarım, 8 sene boyunca bu hayali beklemiş olan eşim asil bir şekilde düğünün iptal edilmesine hiç bir şey demedi. Türkiye’nin her alanda en başarılı simaları düğünü iptal etmemi saygı ile karşıladılar.’

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.