Havadis16.com - 24 Eylül 2018, Pazartesi

“BU GENÇLİĞİN YANINDAYIZ”

29 Mart 2016
“BU GENÇLİĞİN YANINDAYIZ” için yorumlar kapalı
“BU GENÇLİĞİN YANINDAYIZ”

Genç Memur-Sen Bursa İl Başkanlığı ve Türkiye Gençlik Kulüpleri Federasyonu olarak bu yıl ikincisi düzenlenen Uludağ Üniversitesi Öğrenci Toplulukları İstişare Toplantısı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de iştiraki ile Merinos Gönül Dostları’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sıra Uludağ Üniversitesi Rektör Danışmanı İsmail Hakkı Temizkök, Eğitim-Bir-Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı İlyas Kaya, Genç Memur-Sen Bursa Üniversite Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İlhami Oruçoğlu ve Uludağ Üniversitesi Türk Devletleri ve akraba Topluluklar Uygulama Merkezi (TUDAM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Şevket Yıldız katıldı.

Tanışma ve istişare havasında geçen toplantıda farklı öğrenci kulüplerinde gönüllülük yapan öğrenciler ile yabancı uyruklu misafir öğrencilerin tanışması sağlandı. Topluluk başkanları, sıra ile yaptıkları ve planladıkları projelerini anlatarak; rektörlüğün ilgili makamlarına ve STK’lara taleplerini dile getirdiler. Son dönemde yaşanan terör olaylarına da dikkat çeken Uludağ Üniversiteli öğrenciler; toplantıda birlik mesajları vererek, “Kaosa ve teröre hayır, birlik varsa dirlik var” dedi.

 

KAYA: “BU GENÇLİĞİN YANINDAYIZ”

Toplantının mimarlarından olan Eğitim-Bir-Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı İlyas Kaya, “İnsanlığa lazım olan bu atmosferdir. Vatanına milletine ve tüm insanlığa sahip çıkan bir gençliktir. Biz her türlü imkânımızla bu gençliğin yanındayız. Bu birlik toplantıları periyodik olarak devam edecektir” diye konuştu.

 

ALTEPE: “BUGÜNÜN GENÇLERİ YARININ SAHİPLERİ”

Yoğun katılımın sağlandığı toplantıda üniversite öğrencileri ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, gençliğin her türlü projesinde sonuna kadar yanlarında olduğunu belirterek, “Bu günün gençleri, yarının sahipleridir” dedi.

 

TEMİZKÖK: “3. NESİL ÜNİVERSİTE YOLUNDA GENÇLERİN DE DESTEĞİ ÖNEMLİ”

Toplantıya katılanlardan Uludağ Üniversitesi Rektör Danışmanı İsmail Hakkı Temizkök ise, 3. Nesil Üniversite’nin önemine dikkat çekerek, “Uludağ Üniversitesi olarak amacımız, hedeflerinin bilginin ürüne dönüştüğü ‘3. Nesil Üniversite’ kimliğine kavuşmaktır. Çünkü öğrenci merkezli üniversitedir. Üniversitemizi 3. Nesil’e taşımada bizler ve kent dinamiklerimize kadar gençlerimize de büyük görevler düşüyor” şeklinde konuştu.

 

GENÇ MEMUR-SEN’DEN PROJELERE DESTEK

Gençlere proje çağrısı yapan Genç Memur-Sen Bursa Üniversite Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. İlhami Oruçoğlu, “Gençler, ne projeniz varsa bize getirin. Destek olalım. Düşüncelerinizi fiiliyata geçirelim. Ülke genelinde veya dünya genelinde ne projeniz varsa gerçekleştirelim” dedi. Gençliğe sahip çıkmaya devam edeceklerini ifade eden Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu STK’lardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adem Yakıncı, “Gençlik geleceğimizdir. Gençliğe sahip olamayan milletler tarih sahnesinden silinmeye mahkumdur. Biz bu gençliğin hizmetkarı olamaya devam edeceğiz” dedi.

 

YABANCI ÖĞRENCİLER ÜLKELERİNİN ‘TÜRK ELÇİSİ’

İnsanlığın mutluluğu temel gayelerinin olduğunu vurgulayan Uludağ Üniversitesi TUDAM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Şevket Yıldız, “Biz Dünya milletlerini bir araya getirmek istiyoruz. 70 milletten Bursa’mızda yaşayan öğrencilerimize hizmet sunuyoruz. İnsanlığın mutluluğu temel gayemizdir. Bu misafir öğrenciler mezun olduktan sonra birer Türk elçisi olarak ülkelerine dönüyorlar” diye konuştu.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.